Filistinli Genç Pentagon’un Sitesinde Açık Buldu

Ana Sayfa » Gündem » Filistinli Genç Pentagon’un Sitesinde Açık Buldu
Filistinli Genç Pentagon’un Sitesinde Açık Buldu

Filistinli üniversite öğrencisi, uğraşlar sonucunda Pentagon‘un sitesinde açık bulmayı başardı.

Kudüs Açık Üniversitesinden (QOU) yapılan yazılı açıklamaya göre; Teknoloji ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi öğrencisi Emced Kabha Pentagon’un sitesinde açık buldu. Üniversiteli genç HackerOne adlı internet sitesine gönderdiği raporda Siteler Arası İstek Sahteciliği (CSRF) türünden açık bulduğunu belirtti.

HackerOne, web ve mobil ağırlıklı projeleri sahiplerinin kampanya oluşturarak uygulamalarındaki belirli alanlarda bulunan güvenlik açıkları için para ödediği bir platform olarak aklımızda tutabiliriz. Bir startup olarak açılan site son zamanlarda birçok önemli kuruluşların açıklarının korunmasında yardımcı olduğu söylenebilir.

Konuyu dağıtmadan üniversiteli öğrencinin belirtmiş olduğu diğer açıklamalara bakalım. Kabha’nın bir diğer söylediğine göre bilgisayar korsanlarının parola doğrulama formu gönderebildiklerini ve formun bir Pentagon çalışanı tarafından onaylanma sonucu parolanın aktif hale geldiğinin belirtti. Bu sayede yenilenen şifre ile sisteme rahat bir şekilde sızma işlemi yapılabilecekti.

Emced Kabha adını Pentagon’un korsanlardan koruma konusunda emeği geçenler listesine girdi

Kabha, sitede bulmuş olduğu açık sayesinde bir teşekkür adına siteyi korsanlardan koruma konusunda emeği geçenler listesine isminin eklendiğini bildirdi. Pentagon, geçtiğimiz yıl “Hack the Pentagon” adında bir program başlatarak HackOne desteğiyle kitlelere duyurulmuştu. Böyle bir açığın bulunup bildirilmesi, Amerika’nın savunmasını büyük ölçüde korumuş oldu.

HackerOne sayesinde bulunan açıklar halka yayılmak yerine belirli anlaşmalar sayesinde iki taraf uzlaşma sağlıyor. Bu sayede iki tarafta bu işten kazançlı bir şekilde bağlarını kopartıyor. Böyle bir startup un son zamanlarda birçok kişi tarafından aktif olarak kullanıldığını söyleyebiliriz. Önemli sitelerde ortaya çıkan açıklar bu internet sitesi sayesinde gerekli kişilere ulaşarak iki tarafın kazançlı çıkmasını sağlıyor.


Filistinli Genç Pentagon’un Sitesinde Açık Buldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Araştırmacılar ölümü öngörebilecek yapay zeka geliştiriyor Whatsapp Yeni Güvenlik Özelliği Ekledi! Çin fosil yakıtın sonunu getirecek adımlar atıyor Google Kendi Launcherını Kaldırıyor Amazon’dan Kentucky’ye 1,5 Milyar Dolarlık Hava Kargo Merkezi Poların Yeni Tişörtü Kalp Atışınızı Ölçüp ve Yerinizi Hesaplayabiliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır