Fitness takip uygulaması gizli ABD ordu üslerini gösterdi

Ana Sayfa » Gündem » Fitness takip uygulaması gizli ABD ordu üslerini gösterdi
Fitness takip uygulaması gizli ABD ordu üslerini gösterdi

Fitness takip uygulaması gizli ABD ordu üslerinin yerini verdi.

Askeri üslerin ve casus karakollarının dünya genelindeki konumu ve personeli hakkında hassas bilgiler bir fitness izleme şirketi tarafından açığa çıkarıldı. Ayrıntılar, uygulamanın kullanıcıları tarafından izlenen ve insanların egzersizlerini kaydetmelerini ve başkalarıyla paylaşmalarını sağlayan bir etkinliği gösteren bir veri görselleştirme haritasında Strava tarafından yayımlandı.

Kasım 2017’de yayınlanan harita, şirkete göre Strava‘ya yüklenen her bir aktiviteyle 3 trilyondan fazla kişisel GPS veri noktasını gösteriyor. Uygulama, akıllı telefonlar ve Fitbit gibi cihazlar dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda, büyük şehirlerde popüler çalışan güzergahları görmek veya alışılmadık egzersiz kalıplarına sahip daha uzak bölgelerdeki bireyleri bulmak için kullanılabilir.

Bununla birlikte, askeri analistler, haritanın Strava kullanıcılarının bir alt grubu hakkında son derece hassas bilgiler verebilecek kadar detaylı olduğunu fark ettiler.

Fitness takip uygulaması olan Strava, Amerikan askerlerinini yerlerini ifşa etmiş olabilir

United Conflict Analysts Enstitüsü analisti Nathan Ruser, askerlerin normal insan olduğu gibi uygulamayı kullanıyorlarsa, egzersiz yapmaya gittiklerinde takip edilmesi tehlikeli bir durum oluşturabileceğinden söz etti.
Afganistan, Cibuti ve Suriye gibi yerlerde, Strava kullanıcıları neredeyse tamamen yabancı askeri personel gibi görünüyor. Yani üslerin parlak bir şekilde öne çıktığı anlamına geliyor. Örneğin, Afganistan‘ın Helmand ilinde, ileri operasyon merkezlerinin yerleri, siyah haritaya karşı beyaz parlaması açıkça gösteriyor.


Fitness takip uygulaması gizli ABD ordu üslerini gösterdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Windows 10 BIOS ayarlarına nasıl girilir? Samsung Galaxy S9 Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı Google, Aramalarda ve Haritada SOS Alert Özelliği Ekleyecek İşte en iyi dijital kameralar listesi 2018 iPhone zil sesi değiştirme – Zil sesleri oluşturma HBO, Westworld’ün 2.sezonuna ait yeni fragman yayınladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır