Ford’un dış iskelet sistemi fabrika işçilerine yardımcı olacak

Ana Sayfa » Teknoloji » Ford’un dış iskelet sistemi fabrika işçilerine yardımcı olacak
Ford’un dış iskelet sistemi fabrika işçilerine yardımcı olacak

Ford‘un dış iskelet sistemi fabrika çalışanlarına yük kaldırmaları için büyük yardımcı bir etken olacak.

Yorgunluktan dolayı tam olarak işini yerine getiremeyen çalışanlar fabrikada veya başka bir bölgede işlerin normal ilerleyişinden daha az performans gösterecektir. Bu nedenle yorgun, halsiz bir çalışan, sermayenin büyümesine tam olarak katkıda bulunmaz. Bu noktada araba üreticisi Ford, üzerinde çalıştığı dış iskelet sistemi ile yorgunluk durumlarında kutu vb. nesneler rahatlıkla kaldırılabilecek.

Ford, EksoVest adında bel üstüne takılan dış iskeletini test ediyor. Bu yelek, bir insanın hızla yere düşebileceği ve hatta yaralanmalara neden olabileceği havai görevler sırasında bir işçinin kollarını destekleyebilir. 5 fit ile 6 fit 4 inç arasındaki insanlar üzerinde çalışacak ve 5 ila 15 kilo arasında nesneleri kaldırılmasına yardımcı olabilecek. Test aşamasında işçiler vardiyalarından sonra daha az yorgun hissettiklerini bildirdiler. Bu sayede çalışanlar fazla yorulmadan işlerini yerinde yaparken fabrika içinde zamanında teslimat gibi alanlarda sorun yaşamayacak.

Ford destekli EksoVest projesi dünyaya açılabilir

Şirket bu teknolojiye verdiği destek konusunda yalnız değil. Birleşik Otomobil İşçileri Sendikası bu konuda diğer önemli bir destekçi. EksoVest şu anda iki ABD’de bir pilot programın parçası olarak kullanılmaktadır ve eğer iyi giderse dünya üzerindeki diğer bölgelere çok iyi genişleyebilir. Bu sayede işçilerin çalışma ortamı şartları daha rahat olacaktır.

 


Ford’un dış iskelet sistemi fabrika işçilerine yardımcı olacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook’tan Türk Öğrenciye Ödül! Haber Ajansı Reuters, Türkler Tarafından Hacklendi Intel, Broadcom’u satın almak istiyor Apple, Bose SoundLink Micro hoparlörünü satışta sundu BlaBlaCar, Türkiye Ofisini Kapatma Kararı Aldı iPhone 8’e Ait Yeni Görseller Ortaya Çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır