Ford en çok satılan otomobillerinin satışını durduruyor

Ana Sayfa » Otomobil » Ford en çok satılan otomobillerinin satışını durduruyor
Ford en çok satılan otomobillerinin satışını durduruyor

Ford, Kuzey Amerika‘da en çok satılan otomobillerinin satışını durduruyor.

Şirketin ne kadar süredir otomobil üretmekte olduğu göz önüne alındığında, yıllar içinde farklı müşterilere ve kullanımlara hitap eden çeşitli modellerden oluşan bir portföy oluşturdular. Ancak, şirketin en azından Kuzey Amerika pazarı söz konusu olduğunda, portföyünü önemli ölçüde düzene soktuğu görülmektedir.

Ford Mustang ve Ford Active satışları Kuzey Amerika’da durdurulacak

Şirket geçtiğimiz günlerde (TechCrunch üzerinden) iki otomobil için birçoğu satış yapmayı durduracak; Mustang ve Active. “Tüketici talebi ve ürün karlılığının azalması göz önüne alındığında, şirket Kuzey Amerika için geleneksel sedanlarının gelecek nesillerine yatırım yapmayacaktır. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, Kuzey Amerika‘daki Ford otomobil portföyü, en çok satan Mustang ve gelecek yıla çıkan tüm yeni Focus Active crossover olmak üzere iki araca geçecek.

Portföylerinin basitleştirilmesinin sadece sedan gibi araçlar için geçerli olduğunu unutmayın. Şirketin, Kuzey Amerika pazarında popüler olan, kamyon, ticari araç ve ticari araçları bulundurması bekleniyor. Şirket, portföylerinin %90’ının 2020 yılına kadar bu tür araçlardan oluşacağını tahmin ediyor. Şu anda sedan dizisi Fiesta, Focus, Fusion, C-Max, Mustang ve Taurus‘dan oluşuyor, ama şimdi bunun yerine iki araca kadar kesileceğini söyledik.


Ford en çok satılan otomobillerinin satışını durduruyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Uber Uçan Araba Konusunda Ciddi Adımlar Atıyor YouTube’da en çok dinlenen şarkılar 2018 Bursa Bilişim Şenliği Bu Yıl Guinness’e Girmeyi Planlıyor Facebook Görüntülü Sohbet Cihazı Üzerinde Çalışıyor Samsung katlanabilir akıllı telefonları gelecek yıl tanıtılacak Online Olarak Kitap Okuyup Kendi Kitabınızı Yazabileceğiniz Uygulama : Wattpad

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır