Galaxy S9 ‘Akıllı Tarama’ özelliği ile gelecek

Ana Sayfa » Teknoloji » Galaxy S9 ‘Akıllı Tarama’ özelliği ile gelecek
Galaxy S9 ‘Akıllı Tarama’ özelliği ile gelecek

Galaxy S9, iris taraması ve yüz tanımanın bir kombinasyonu olan “Akıllı Tarama” özelliğine sahip olabilir.

Galaxy S9‘un 25 Şubat‘taki lansman tarihi yaklaştıkça yaklaşmakta olan amiral gemisi hakkında giderek daha fazla şey öğreniyoruz. Şimdiyse yeni amiral gemisine ait birçok sızıntının ardından sonra, bir geliştirici ‘Akıllı Tarama’ adlı bir şey keşfettiğini bildirdi. Akıllı Tarama, herhangi bir belirli Samsung yazılımında mevcut değil ve herhangi bir Oreo beta yapısında bulunmuyor. Samsung bunu, düşük veya çok parlak ışıkta bile daha iyi sonuçlar alırken Iris Tarayıcı ve Yüz Tanıma’nın bir birleşimi olarak tanımlıyor. Ayrıca bu özelliği rahatça algılaya bilmemiz adına YouTube‘da kısa bir video yer alıyor.

Galaxy S9 Akıllı Tarama özelliği ne gibi işlevlere sahip

Açıklama ve video göz önüne alındığında Akıllı Tarama özelliği, iris tarayıcısı ve ön kameranızın her biri, kilidi açmaya çalışmakta olan kişi için etkili olacak. Ancak her ortam için her iki kombinasyon ortak çalışmayabilir. Bu nedenle örneğin karanlık ortam gibi yerlerde iris tarayıcısı arka planda kalarak ön kameradaki yüz tanımlama ön planda olacak. Daha karanlık durumlarda iris tarayıcı önceliği sahip olabilir. Ancak gözler doğrudan iris tarayıcıya yönlendirilmiyorsa veya yarı kapalıyken yüz tanıma daha da üstün olur. Ayrıca, ortamınız göz önüne alındığında, diğerine karşı bir yöntem seçmek de mümkündür.


Özellik, Galaxy S9‘u başlatacak, ancak Galaxy S8‘e ve Note8‘e ilave bir donanıma ihtiyaç duymadığı için donanıma sokulmasını engelleyen bir şey yok gibi görünüyor. Samsung‘un önce Akıllı Tarama özelliğini resmi olarak ne yaptığını bize bildirmesi için bir aydan daha kısa bir süre var.


Galaxy S9 ‘Akıllı Tarama’ özelliği ile gelecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Galaxy Note 9, 5G desteğiyle gelebilir Samsung büyük TV günleri başladı SpaceX Starship aracının ilk ticari uçuşunu 2021’de planlıyor En güncel indirme merkezi: Paşaİndir Intel, Broadcom’u satın almak istiyor Yeni Galaxy Note 7 İçin Tarih Açıklandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır