Gboard Android versiyonu, şimdi 300’den fazla dil destekliyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Gboard Android versiyonu, şimdi 300’den fazla dil destekliyor
Gboard Android versiyonu, şimdi 300’den fazla dil destekliyor

Gboard‘un Android versiyonu gelen güncelleme ile desteklediği dil sayısı 300’ü geçti.

Google, bugün Android için Gboard‘a bir kaç yeni dil desteği eklediğini açıkladı. Artık 300’den fazla dili desteklemekte ve böylece dünya nüfusunun yüzde 74’ünü kapsamaktadır. Google, kullanıcılarının hangi dilde yazdıklarına bakılmaksızın noktalarını kolaylaştırmak için klavyeyi geliştirmeye kararlı.

Gboard tüm dünyadaki dillere el atıyor

Klavye artık Google‘a göre Çince, geleneksel ve basitleştirilmiş Korece ve yirmi ek dil desteği bulunuyor. Desteklenen dillerin tam listesi Google‘ın web sitesinde bulunmaktadır. Yeni eklenen diller, önümüzdeki birkaç gün içinde tüm dünyadaki kullanıcılara sunulacak.

Bugünkü güncelleme en yaygın olarak konuşulan bazı dilleri içermesine rağmen, Maori ve Manx gibi daha az bilinen dilleri bile içeriyor. Klavyede de temsil ediliyorlar. Fulani de dillerden birisidir, Afrika’da yüzlerce yıldır konuşulmuştur. Ancak Abdoulaye kardeşleri ve Ibrahima Barry neredeyse otuz yıl önce Gine’de icat edene kadar kendi yazılı alfabesine sahip değildi. Google, ileride klavyeye her yerde daha belirgin ve karanlık dil desteği sağlamaya devam edeceğini belirtti. Yeni eklenen diller önümüzdeki günlerde tüm Gboard kullanıcıları için devreye sokulacak.


Gboard Android versiyonu, şimdi 300’den fazla dil destekliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Netflix dizileri 2019: En iyi Netflix dizileri tavsiyesi PUBG, Steam’da en çok indirilen üçüncü oyun oldu Archive.org TİB Tarafından Yasaklandı Ergün Güler kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Starbucks Kendi Sanal Asistanını Piyasaya Sürüyor Seagate Büyük Fabrikasını Kapatıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır