GearBest Türkiye’de Erişime Engellendi

Ana Sayfa » Gündem » GearBest Türkiye’de Erişime Engellendi
GearBest Türkiye’de Erişime Engellendi

Uluslararası bir şekilde çeşitli ürünlerin satıldığı GearBest Türkiye‘de erişime engellendi.

Uluslararası alışverişin gerçekleştiği popüler sitelerden birisi olan Çin merkezli sitede kendilerine ait ürünler satılmakta. Yani çalışma şekli olarak Bangood sitesi gibi çalışmaktadır. Kendine ait depolarında bulunan ürünlerin satışlarını gerçekleştirmekte. Bu açıdan bakıldığında orijinal ürün konusunda son derece güvenilir bir sitelerden birisi denebilir. Genellikle AliExpress tarzı sitelerde aldığımız ürünün orijinal olup olmadığını anlamak için bir çok araştırma yaparız ancak GearBest bu konuda sıkıntı yaratmayan sitelerden. Fakat şuan belli olmayan nedenle erişime kapatılan uluslararası alışveriş sitesi, gümrüğe uygun olmayan satışlar gerçekleştirmiş olabilir.

Siteye girdiğimizde “Bu internet sitesi (www.gearbest.com) aşağıdaki karara istinaden 5651 sayılı Kanun uyarınca Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından erişime engellenmiştir.” uyarıyla karşılaşıyoruz. Ayrıca yıldız olarak da “TÜTÜN VE ALKOL PİYASASI DÜZENLEME KURUMU’nin 05-04-2017 tarih ve 12858 sayılı kararı” uyarısı bulunuyor.

GearBest neden yasaklandı?

Birçoğumuzun bildiği üzere gümrük kuralları çerçevesinde yurtdışından bazı ürünler getirmek yasak. Bunlar başlıca kozmetik, tütün, sigara, alkol, SIM girişine sahip cihazlar olarak liste uzuyor. Fakat siteye girdiğimizde TÜTÜN VE ALKOL PİYASASI DÜZENLEME KURUMU kararıyla erişime kapatıldığını görüyoruz. Bu nedenle tütün ürünleri satılmış olabilir.


GearBest Türkiye’de Erişime Engellendi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

ugur Alp03 Haziran 2017

telefonda yüklü olan gearbest uygulamasından şuan alışveriş yapsak sorun çıkarmı lütfen cevaplayın

Levent Keleş03 Haziran 2017

Eğer normal yasak olmayan bir ürünse sorun olmaz sanırım. Fakat Gearbest kendi ürünlerini satıyor. Yani gümrükte Gearbest ürünlerinin girişi yasaklandıysa belkı sıkıntı çıkabilir.

barış çelik04 Haziran 2017

şansa bak 1 aydır kargom gelmedi,geri gitmiş olabilir
şu an internetten gearbeste gırılmıyor,sıte engelli,yani mal alsanızda nasıl girdin derler.ağır ceza yiyebilirsiniz.ben olsam uzak dururum

Levent Keleş04 Haziran 2017

Bence sorun teşkil edeceğini düşünmüyoruz. Gelen kargolarda hangi yerden geldiğini göstermiyor sonuç olarak. Site sadece erişim engele yemiş. Ürün almaya devam edebilirsiniz. Gümrükte Gearbest tarafından getirildiği hakkında bilgi olsa da yasaklı ürün değil sonuç olarak aldığınız ürünler.

MUHAMMED04 Haziran 2017

Ne kadar saçma bir durum. Yahu arkadaş yasaklı ürün varsa site ile iletişime geç o ürünleri Türkiye’ye gödnermesinler. Bakın pilleri göndermiyorlar artık öyle siteler, bu çözüm değil. Ben DNS, VPN bir şekilde giriyorum ve alışverişimi de yapacağım. Bazı elemanlar ceza yersiniz diye yorum yazmış 🙂 Saçmalamayın, ne cezası… İnternetten şarkı da dinlemeyin, film de izlemeyin o zaman… Hiçbirşey olmaz merak etmeyin 😉 Yeter ki yasaklı ürün almayın. Haa yasaklı ürün alsanız da bir yaptırımı yok, sadece geri gider o kadar…

Enes ARICI01 Temmuz 2017

Daha açılmıcakmı ve bn telefondan girrebiliyorum ordan alış veriş yapsam bişe olurmu ?

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung, S7 Kullanıcıları İçin Özel Kampanya Başlattı Ücretsiz DSquad War Steam Key’i Google Geliştiriciler Konferansının Tarihi Belli Oldu GSM Operatörleri, Artık Müşteri Hizmetleri İçin Ücret Alamayacak! Fortnite Battle Royale’in Android tarihi ortaya çıktı Google Home Asistanına Telefon Görüşme Özelliği Geldi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır