GM, 2023 yılına kadar 20 elektrikli otomobile sahip olacak

Ana Sayfa » Teknoloji » GM, 2023 yılına kadar 20 elektrikli otomobile sahip olacak
GM, 2023 yılına kadar 20 elektrikli otomobile sahip olacak

GM (General Motors), 2023 yılına kadar 20 elektrikli otomobile sahip olacak.

General Motors, önümüzdeki on yılın ortasına kadar önemli miktarda elektrikli araç çıkarma niyetinde. Yarış içerisinde olduğunu bildiren diğer otomobil üreticilerinin arasına katılabilmek için rekabete hazırlanıyor. Bugün, şirket 2023 yılına kadar yolda en az 20 elektrikli otomobil bulunduracağını açıkladı. Bu sabah açıklaması sırasında, global ürün geliştirme genel başkan yardımcısı Mark Reuss, “General Motors’un geleceğinin tümünün elektrik olduğuna inanıyor” dedi. Yani fosil yakıtlı araç üretmeyeceğinin işaretini vermiş oldu.

Şirket ayrıca, yakıt hücresi elektrikli ağır kamyon olan SURUS’ı (Silent Utility Rover Universal Superstructure) tanıttı. General Motors’un yakıt hücreli araçlarını plug-in sistemini hibrit araçlara ekleme planının bir parçası.

GM sıfır kaza, sıfır emisyon ve sıfır tıkanıklık vizyonu oluşturacak

Reuss, hem EV hem de yakıt hücreli araçların, California ve Oregon’da Aralık 2016’da piyasaya sürülen Chevy Bolt EV’den öğrendiklerini temel alacağını ve bu nedenle ülke çapında kullanılmaya başlandığını söyledi. Aracın nispeten düşük fiyat, uzun menzilli olması otomobil için büyük bir kazanç olmuştur. Onun ardından, GM CEO’su Mary Barra “sıfır kaza, sıfır emisyon ve sıfır tıkanıklık” vizyonunu açıkladı.


GM, 2023 yılına kadar 20 elektrikli otomobile sahip olacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Minecraft Deneyimi Televizyonlara Geliyor LG G8S ThinQ özellikleri – fiyatı nedir? İşte detaylar Twitch En Çok Takipçili Hesaplardan Birisini Kapattı Apple ürünlerinin ortalama ömrü açıklandı Windows 10 BIOS ayarlarına nasıl girilir? Göktürk-1 Uydusu Fırlatılmayı Bekliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır