Gmail’in yeni tasarımı internet ortamına sızdırıldı

Ana Sayfa » Yazılım » Gmail’in yeni tasarımı internet ortamına sızdırıldı
Gmail’in yeni tasarımı internet ortamına sızdırıldı

Google‘ın elektronik posta servisi Gmail‘in arayüzünün tekrar düzenlendiğine dair raporların ardından tasarıma ait görseller internete sızdırıldı.

Yakın tarihli bir rapor, şirketin mail servisinin yeni bir tasarımı tanıtmak isteyebileceğini açıkladı. Tasarımı çok eski kalan Gmail’in tasarım yenilemesinden kaynaklandığını düşünüyoruz. Ancak yeniden tasarlanan arayüzün neye benzeyeceği merak ediyorsanız; Merak edenler için, The Verge, yeniden tasarımın iddia edilen ekran görüntülerini ele geçirmeyi başardı.

Ancak, The Verge’a göre, bu tasarımın dahili olarak ve “güvenilir ortaklarla” test edildiğini iddia ediyorlar. Test edilmekte olması, yayınlanmasından önce gelecekteki bir değişimin olabileceğini düşündürmekte, ancak aynı zamanda, Google‘ın nereye yöneldiği konusunda bize bir fikir vermelidir.

Ekran görüntüsünden anlayabileceğiniz gibi, Gmail‘in Google‘ın ürün ve hizmetlerinde sürekli olarak uyguladığı Material Design (Materyal Tasarım) dilini alacağı anlaşılıyor. Gmail‘in arayüzü her zaman biraz temiz olsa da, bu güncelleme onu daha da temiz ve daha net yapacağına inanıyoruz.

Google, Gmail için yeni tasarım yanında yeni özelliklerde getiriyor

Ayrıca, daha önce mobil olarak tanıtılan web için akıllı yanıtlar gibi özelliklerin bir tanıtımı ve kullanıcıların e-postaları belirli bir zamana kadar gelen kutunuzdan geçici olarak kaldırmasına olanak tanıyan bir erteleme özelliği de olacaktır. Bunlar aslında “Inbox by Gmail” uygulamasının bir parçası olan mevcut özelliklerdir ayrı olarak mail servisi ile bağlantılıdır.

Yeni tasarımın ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir haber yok. Ancak önümüzdeki ay gerçekleşecek Google I/O 2018 ile, bunun kullanıma sunulması için iyi bir zaman olabileceğini düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir :  FATİH akıllı tahta küçük klavye sorunu ve detaylı çözümü

Gmail’in yeni tasarımı internet ortamına sızdırıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

WannaCry Yazılımı Victoria Eyaletindeki Trafik Kameralarını Etkiledi Google, Arama Sonuçlarına Yerel Etkinlikler Ekliyor Facebook Lite, 500 Milyon İndirmeyi Aştı Samsung’dan Apple İçin Büyük Yatırım Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi? filminin çekimleri bitti Instagram Bana Bir Soru Sor özelliği nasıl kullanılır?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır