Google aldığı karar sonucu Project Tango’yu kapatacak

Ana Sayfa » Gündem » Google aldığı karar sonucu Project Tango’yu kapatacak
Google aldığı karar sonucu Project Tango’yu kapatacak

Google almış olduğu yeni karar sonucunda Project Tango isimli projesini 2018’de sonlandıracak.

Geçen yıl Lenovo Phab 2 piyasaya çıktı. Lenovo‘nun yeni bir telefon çıkarması çok fazla ilgi çekmezken Phab 2′yi farklı kılan şey, dünyanın ilk Project Tango akıllı telefonu olmasıydı. Konuyla bilgisi olmayanlar için, Project Tango temel olarak Google‘ın Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisini kullanıyor. Ne yazık ki bu proje sona eriyor gibi görünüyor.

Google, Project Tango için açıklama yaptı

Google, Project Tango Twitter hesabıyla (ArsTechnica aracılığıyla yapılan) bir tweet’te Google, Tango’nun 1 Mart 2018’de kapatılacağını duyurdu. Paylaşılan tweet içeriğinde 1 Mart 2018’de Tango desteğini geri alacakları dikkat çekiyor. Dahası son üç yıldır Tango ile bu kadar ilerleme kaydettikleri geliştirici topluluğu için teşekkür ettiler.

 


Ancak alınan bu kararın, Google‘ın artık AR teknolojisi kullanmayacağı anlamına gelmiyor. Bunun yerine şuan ki görünüşle Tango’ya kıyasla daha erişilebilir olacak ARCore olan sonraki projesine geçiyor ve Tango tarafından yapılan telefonlara yönelmesi bekleniyor. Samsung, LG, Huawei, ASUS ve diğerleri gibi.

Şirket şimdiden itibaren ARCore için çalışmalara başlamış durumda. Şuan test aşamasında olan ve Tango yerine geçmiş olan ARCore, daha iyisini sunacak. ARCore Stickers’ları kullanıcıların çekmiş olduğu sahnelerin içerisinde sanki orada yer alıyormuş gibi nesneler yerleştirilebilecek. Yukarıda buna benzer örnek video yer almaktadır.


Google aldığı karar sonucu Project Tango’yu kapatacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Netflix’e Çevrimdışı İzleme Özelliği Geldi Facebook kripto para reklamlarını yasakladı YouTube Go Türkiye’de kullanıma açılıyor Teknofest İstanbul ne zaman yapılacak? Başvuru nasıl yapılır? Microsoft Teknoloji Zirvesi başlıyor Eski Telefonunuzu Güvenlik Kamerası Olarak Kullanma

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır