Google Arama Motoru’nun Arayüzünü Değiştirdi!

Ana Sayfa » Gündem » Google Arama Motoru’nun Arayüzünü Değiştirdi!
Google Arama Motoru’nun Arayüzünü Değiştirdi!

Google son zamanlarda kullanıcılarının göz rahatlığını düşünürken şimdi ise arama motorunun arayüzünde ufak değişiklikler uyguladı.

Google‘ın geçen günlerde Youtube‘da yapmaya hazır olduğu arayüzü dahada geliştirmek için kullanıcı deneyimine sokmuştu. Farkında olduk ki yapılan değişiklerde sitedeki bölümleri fark etme açısından rahat bir arayüz deneyimi yaşatmıştı ama ne yazık ki yeni arayüz için herhangi bir değişiklik olmamıştı.

Şimdi ise Google kolları sıvayarak arama motorunda ufak bir arayüz değişikliğine uğrattı. Ne kadar gözümüze az bir değişiklik gelse de yapılan güncelleme yapılan yenilik göz rahatımız ve sağlığı açısından büyük önem arz ediyor.

google-arayuz

Farkı en iyi anlamanın yolları ise önce ve sonraki hallerini barındıran bir fotoğrafa bakmak en iyisidir. Önceki halinde araştırdığımız bir haberi arama motorunun bize sunmuş olduğu kaynaklara bakarken bazen azda olsa gözümüz yoruluyor kaynaklar gözümüzün önünde birbirlerine girebiliyordu. Yani gözümüzü rahatça yormaya yeterli bir arayüze sahipti. Ama şimdiki arayüzü sayesinde arama motoruna yazmış olduğumuz yazı ile ilgili çıkan kaynaklar bir kutu içerisinde gölge efekti uygulanarak kullanıcısı açısından rahat bir bakış açısı sunarak farklı kaynakları rahatlıkla ayırt ederken gözümüz rahata kavuşacak.

google-yeni-arayuz

Ayrıca arama motorunun ana-sayfasına da ufak dokunuşlarda bulunmuş.


Google Arama Motoru’nun Arayüzünü Değiştirdi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Berktuğ Mutlu27 Eylül 2016

Baya iyi olmuş temasının değişmesi gerekiyordu zaten sevmeyenler ama bence alışmadıkları için öyle geliyor.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple, iOS 10.3.2 ve macOS 10.12.5’in Beta 2 Güncellemesini Yayınladı Mark Zuckerberg’in Hesaplarından Birisi Yine Ele Geçirildi! ZTE Üretimi İlk Akıllı Saate Ait Görsel Ortaya Çıktı Final Fantasy XV Çıkış Tarihi Ertelendi Moto G4 Plus Satışa Sunuldu! iPhone Marka Cihaz Yüzünden Hayatını Kaybetti

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır