Google, Arama Sonuçlarına Yerel Etkinlikler Ekliyor

Ana Sayfa » Gündem » Google, Arama Sonuçlarına Yerel Etkinlikler Ekliyor
Google, Arama Sonuçlarına Yerel Etkinlikler Ekliyor

Google, arama sonuçlarına yeni özellik ekleyerek yerel etkinlikleri bulmamıza yardımcı olacak.

Google arama, Eventbrite ve Ticketmaster gibi sitelerdeki etkinlikleri konumla ayıran ve özetleyen yeni bir görünüm ekliyor. Kullanıcılar iOS‘ta mevcut olduğundan, konum ve diğer faktörlere göre artık filtreleme yapabilecek. Bu özellikle birlikte kullanıcılar çevresinde veya kendi seçmiş olduğu konuma göre etkinliklere bakabilecekler. Etkinlik hakkında kısa başlık vererek etkinlik tarihi ve saati hakkında da bilgi yer alacak.

Google’ın getirecek olan özelliğini nasıl kullanacağız?

Görselde ki örnek gibi Türkçe haliyle “Bu hafta sonu sanat etkinlikleri” aranıyor, ilk sonuç olarak etkinlik kartları çıkıyor. Kullanıcılar, bu ekranı, “daha fazla etkinlik” e dokunarak üst ekrana uygun tarih filtreleri taşıyıcıyla tam ekranı kaplayacak şekilde genişletebilirler.

Etkinlikler bölümünde yer alan kartlar sayesinde etkinlik hakkında kısa bir başlık ile etkinlik tarihi ve saatini rahatça görebiliyoruz. Kısıtlayıcı bir şekilde etkinlik hakkında bilgi vermesi bir çok yönden iyi olmuş denebilir.

Etkinlikler Eventbrite, Ticketmaster, Meetup, Vividseats, Jambase, LiveNation, Burbio, Allevents, Bookmyshow, StubHub, Bandsintown, Yext ve Eventful sitelerinden alınan verilere yer verilecek. Şuan sadece Amerika‘da arama motorunun mobil versiyonunda yer alıyor ve diğer ülkeler içinde ne zaman geleceği hakkında bilgi verilmemiş. Fakat kısa zaman sonra diğer ülkelerinde yer alacağını eminiz.

Ayrıca “Google Yalan Haberlere Karşı Yeni Dönem Başlıyor” başlıklı haberimizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.


Google, Arama Sonuçlarına Yerel Etkinlikler Ekliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

YouTube Gönüllü Kahramanlar Arıyor! Facebook Live’dan Yeni Özellikler Geliyor Turkcell Goller Cepte Her Gol 100 MB bedava internet kampanyası SEAT’tan Yeni Ibiza ve Leon için büyük indirim Wi-Fi bağlantısı ile bilgisayarı telefonla yönetme Facebook, 2016 Yılına Ait Trendleri Paylaştı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır