Google, Aramalara ‘Kişisel’ Sekmesi Ekledi

Ana Sayfa » Gündem » Google, Aramalara ‘Kişisel’ Sekmesi Ekledi
Google, Aramalara ‘Kişisel’ Sekmesi Ekledi

Google, arama kısmına eklediği ‘Kişisel’ sekmesi ile size ait olan ilgili verilerinizi bulmanıza yardımcı olacak.

Birçok kişi Google‘ın, Drive, Dokümanlar, Gmail, YouTube, Fotoğraflar gibi hizmetlerini günlük hayatlarında yeri gelince kullanıyor. Birçok kullanıcı verilerini bu hizmetlerde depolarken aramış olduğu içeriği bulmakta zorlanıyor olabilir. Şirket bu duruma çözüm getirme amaçlı yeni özelliği bünyesine ekledi.

Google, eklemiş olduğu özelliği ile neler yapılabilir?

Eğer bu hizmetler içerisinden birisini kullanıyor ve daha önceden eklemiş olduğunuz veriyi bulmaya çalışıyorsanız bu özelliği kullanmanız rahat bulmanızı sağlayacak. Eğer bu hizmetlerin içerisinde bir içeriğinizi arıyorsanız arama motoruna ilgili bir şey yazmanız gerek. Mesela Drive hizmetinde Gaziantep hatıranız yer alıyor. Arama motoruna Gaziantep yazdıktan sonra sekmeler de ‘Daha fazla‘ bölümünden, ‘Kişisel‘ sekmesine tıklıyoruz. Buradan sonrası Google‘ın size dunmuş olduğu hizmetler içerisinde ilgili içeriği sunacaktır.

 

Konuyu görsel aram açısından söz ettik ama özellik bundan daha fazlası. Gmail iletileri, takvim etkinlikleri ve oturum açmış hesaplarındaki daha fazlasını içeren sonuçları da görürler. Birkaç gün önce konuşulan özellik şuan hem mobil hemde web görünümüyle birlikte tüm kullanıcılara sunulmuş durumda.


Google, Aramalara ‘Kişisel’ Sekmesi Ekledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

iOS 10.3 Güncellemesi Geldi Steam’de Oyun Sunucuları Çöktü Facebook Bazı Sayfalarda Gri Tikleri Kaldırdı Apple, LaptopMag’ın Marka Sıralamasında Büyük Düşüşler Yaşadı Erdoğan Adlı Genç, Facebook Canlı Yayını Açarak İntihar Etii! En Çok Çalışana Sahip Teknoloji Şirketleri

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır