Google, Aramalardaki Videolar İçin Önizleme Getiriyor

Ana Sayfa » Gündem » Google, Aramalardaki Videolar İçin Önizleme Getiriyor
Google, Aramalardaki Videolar İçin Önizleme Getiriyor

Google‘ın arama uygulaması için video önizlemelerini sunmaya başlayacağını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde aynısını kendi videoları için yapan YouTube‘dan ilham almış olacak ki kendi de bu uygulamayı uyarlama kararı aldı. Aslında bu uygulamayı ilk başlatan YouTube değil yetişkin içerikli bir başka video sitesiydi. Bu değişiklik bugün hem Android hem de Google Apps ile başlayacak ve önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm kullanıcılara ulaşması sağlanacak.

Google Aramalarındaki Videoların Önizlemeleri GIF olarak gösterilecek

Google Apps veya Chrome ayarlarına girerseniz, mobil bağlantılarda ön izleme özelliklerini etkinleştirebilmenizi veya tamamen devre dışı bırakmanızı sağlayacaktır. Uygulama aslında videonun kısa bir başlangıcı 6 saniyelik GIF şeklinde, üstüne geldiğinizde çalışıyor. Aynı YouTube‘da olduğu gibi videonun sesini de etkinleştirmiyor.  Arama motorunun son zamanlarda arama araçlarını iyileştirme, daha uyumlu ve doğal bir deneyim yaratma çabası içinde gözüküyor. Bir nevi click-bait lerin de önüne geçilmesinde etkili olabilir.

Uzun zamandır birçok kullanıcı böyle bir özelliğin haberini almak istiyordu. Çünkü böyle bir özellik birçok avatanjı birliğinde getiriyor. Veri bağlantısı kullanan, videonun aradığı içerik olduğunu bakmak olarak bu nedenleri sıralayarak avantajlarını görebiliriz. Eğer özellik sizde hala yoksa birkaç hafta beklemeniz gerekebilir.


Google, Aramalardaki Videolar İçin Önizleme Getiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ING Hackathon için geri sayım başladı Windows 10 güncelleştirme kapatma nasıl yapılır? BMW araba abonelik hizmeti için pilot program başlatabilir Logan Paul, YouTube’ın sınırlarını zorlamaya devam ediyor Facebook kripto para reklamlarını yasakladı Türk Telekom’dan Dünya Görme Günü’ne özel etkinlik

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır