Google Asistan, Bağımsız Olarak İOS Platformuna Gelecek

Ana Sayfa » Gündem » Google Asistan, Bağımsız Olarak İOS Platformuna Gelecek
Google Asistan, Bağımsız Olarak İOS Platformuna Gelecek

Google Asistan, iOS kullanıcıları için bağımsız bir uygulama olarak bizlerin karşısına çıkacak.

Android Police göre şirket, Google Asistan‘ı iOS‘a getirmeyi planlıyor. Bildirildiğine göre, Microsoft‘un Cortana ile yaptığı gibi asistanı Apple‘ın mobil platformunda bağımsız bir uygulama olarak başlatacak. Büyük ihtimal duyuru Google‘ın I/O geliştiricileri konferansında bu hafta yapılacak. Haberimizin dışına çıkmadan söylersek; geliştirici konferansı ile ilgili olacakları öğrenmek için Pocket-lint’in  I/O kılavuzuna bakabilirsiniz.

Google Asistan hangi iOS cihazlarına gelecek?

Şirket, asistanı için bağımsız bir iOS uygulaması ile iPhone ve iPad sahiplerinin arama şirketinin en yeni dijital asistanını kullanmalarına izin vereceklerini açıkladı.

Kaynaktan alınan bilgiye göre uygulama başlatıldığında ABD ile sınırlanacak ve uygulamaya yönelik başlatma planlarının belirsiz olduğu söylenebilir, ancak açıklama yakında gerçekleşeceği söyleniyor. Şirket, başlangıçta, yeni nesil yapay zeka aracı olan asistan, geçen yıl yayınlanan Allo mesajlaşma uygulamasının bir parçası olarak başlatmıştı. Apple‘ın iOS mimarisi üzerinde kontrolü dolayısıyla kullanıcılar Siri‘yi, şirketin asistanı ile değiştiremeyecek. Ve sözlü isteklerde bulunmak için muhtemelen uygulamayı girmeleri gerekecek.

Ayrıca şirketin ürün yönetimi direktörü Gummi Hafsteinsson, Google Asistan‘ın Mart ayında Mobil Dünya Kongresi’nde iOS’da görünme ihtimalini ima etti.

 

 


Google Asistan, Bağımsız Olarak İOS Platformuna Gelecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SsangYong’un Yeni XAVL ve G4 Rexton Konspeti, İstanbul Auto Show 2017’de Tanıtıldı YouTube Çift Tıklama Özelliği Getirdi Yahoo eSports Bir Yıl Aradan Sonra Kapanıyor Sony’nin Xperia X Compact’ına Rakip Sharp’tan Android cihaz üreticileri onlarca hata ile karşı karşıyalar Kış Saati Uygulaması Kaldırıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır