Google Chrome yeni bir materyal tasarım test ediyor

Ana Sayfa » Yazılım » Google Chrome yeni bir materyal tasarım test ediyor
Google Chrome yeni bir materyal tasarım test ediyor

Google Chrome yeni bir materyal tasarımını test ediyor.

Tüm yazılımlarda olduğu gibi, zamanla tasarımın ve görünümünün değişmesi bekleniyor. Google‘ın, uygulama ve hizmetlerinin Gmail gibi yeni bir görünüm alması gibi çeşitli tasarım değişikliklerine uğradığını gördüğümüzden bunun bir istisnası yoktur. Ancak, bu, Chrome’un tasarımda hafif bir yenilemeye dönüştüğü için tüm Google değişmiyor.

9to5Google’daki bilgilere göre, Google’ın Chrome tarayıcısının bir Material Design 2 denemesi alabileceğini keşfettiler. Bu, Chrome Canary‘nin (Chrome‘un deneysel sürümü) en son sürümünde tespit edildi. Buradaki değişiklikler, tarayıcı ekranlarının, yukarıdaki haber görselin den görebileceğiniz gibi, keskin kenarları kayda değer şekilde yuvarlatılmış kenarlar şuan ki haline göre daha belirgin hale getirilmiş, doğrusu iç içe geçik bir sekme tasarımı yok.

Google Chrome yeni materyal tasarımı nasıl test edebiliriz?

Başka değişiklikler de vardır, yani tarayıcıdaki belirli ögelerin etrafı değişiyor, ancak sekme kısmındaki tasarım kadar dikkat çekebilecek ilgiye sahip değil. Ancak dediğimiz gibi, bu sadece Chrome Canary‘in en son sürümünde mevcut görünüyor. Chrome’un normal sürümünü kullanıyorsanız, bu değişiklikleri göremezsiniz. Ancak Chrome Canary‘i kullanıyorsanız, “chrome: // flags / # top-chrome-md” yazın ve değişiklikleri kontrol etmek için materyal tasarım kısmını etkinleştirin.


Google Chrome yeni bir materyal tasarım test ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

5G için yapılan hazırlıklar hızlandırıldı Akıllı Hoparlör: Amazon Echo Facebook bizleri dinlemek amacıyla kullanabileceği patent aldı Yeni Samsung Notebook 9 fiyatları açıklandı Mr.Robot’un 3.Sezonuna Ait Yeni Bir Fragman Yayınlandı GoPro Hero 5’in Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır