Google Çocuklara Özel Yeni Program Yapacak

Ana Sayfa » Gündem » Google Çocuklara Özel Yeni Program Yapacak
Google Çocuklara Özel Yeni Program Yapacak

Google çocuklara yönelik yeni programla çocukların internet üzerindeki güvenliğini sağlamaya çalışacak.

Teknoloji devi Google, çocuklara phishing, internet tacizi ve şifreler gibi internet güvenlik konularında bilgi vermek amacıyla yeni bir eğitim programı sunduğunu açıkladı.  Düzenlenecek olan “Be Internet Awesome” adlı programda, sınıf müfredatı ve Interland adlı video oyunu yer alıyor.

Çocuklar ve aileler için Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Pavni Diwanji Salı günü yayınlanan bir blog yazısında bu durumdan söz etti. “Çocukların web’den en iyi şekilde yararlanabilmeleri için kendi akıllı kararlarını çevrimiçi olarak öğrenmeyi öğrenmeleri için rehberlik etmemiz gerekiyor.” dedi.

Google yapacağı oyun eğitimden daha çok oynatırken bir yandan eğitecek

Program, kişisel bilgilerin çevrimiçi olanlarla paylaşımını sınırlamak, dolandırıcılık materyalleri yer almakta. Ayrıca kimlik avı saldırıları yapmaktan kaçınmak, güçlü parolalar oluşturmaktan kaçınmak ve çevrimiçi olumsuz davranışlardan kaçınmak ve öğrencilerin imzalayabileceği bir “İnternet Korku Veren Sözleşmesi” na sahip olmak için bölümler içeriyor. Yani çocuklara internette bu şartlarda neler yaşayacağınız hakkında bir ders vermek amaçlanıyor.

Eşlik eden video oyunu olan Interland, çok az bir şekilde eğitim aracı gibi görünüyor. Öğrencilere materyalle ilgilenebilecek ve eğlenceli dakikalar geçirirken öğretecek. Interland ayrıca Daydream sanal gerçeklik (VR) kullanıcılarına da sürpriz olarak oyunu keşfede bilecekler.

Google nihayet Pixel akıllı telefonların en can sıkıcı açıkları düzeltti. Aile Çevrimiçi Güvenlik Enstitüsü, Internet Keep Safe Coalition ve ConnectSafely gibi çevrimiçi güvenlik uzmanlarıyla işbirliği içinde açıklarını düzeltti.

Böyle bir programın özellikle çocuklara iyi geleceğini düşünüyoruz. Özellikle küçük yaş kitlesinin internet ortamında dikkatsiz olması maddi ve manevi olarak büyük sorunlara neden olmakta. Oyunla birlikte küçük yaş kitlesinin oyun bağımlılığından yararlanarak güzel bir eğitim aracı olmuş denebilir.

 


Google Çocuklara Özel Yeni Program Yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Lise öğrencisi Mert Akyürekli, Çin’de dünya birincisi oldu Milli Takım, CS:GO Dünya Şampiyonası’nda Finalde! Mercedes-AMG, Formula 1 Hibrit Teknolojisini Aldı Facebook Reklamlı Video Dönemini Başlatıyor Apple cihaz değişimi nasıl yapılır? Cihaz değişim ücretleri Dns_Probe_Finished_Nxdomain hatası nasıl düzeltilir?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır