Google’da görsel arama – Mobil ve masaüstü arama nasıl yapılır?

Ana Sayfa » İnternet » Google’da görsel arama – Mobil ve masaüstü arama nasıl yapılır?
Google’da görsel arama – Mobil ve masaüstü arama nasıl yapılır?

Son zamanlarda Google’da görsel arama özelliğinin kullanımı artmasıyla birlikte kullanım fonksiyonları da arttı. Ancak zor kısmı ise hizmeti kullanan kişiyi Google mobil görsel arama işlemi için biraz araştırmaya yöneltiyor.

Google‘ın pek bilinmeyen ve o kadarda fonksiyonel araçlarından olan Google görsel arama hizmeti birçok amaçla kullanılıyor. Kullanım alanlarından başta gelen fonksiyonu ise doğru haber kaynağını bulmak. Özellikle internette doğruluğu sorgulanan haberleri teyit etmede işe yarayan hizmet ile haberin gerçek olup olmadığını rahatça öğrenebiliriz. Tek yapmamız gereken haberin görselini alarak Google’da görsel arama yapmak. Eğer görsel eski bir zamanın haberine veya başka bir ülkenin haberine ya da başka başlıklı bir habere aitse doğruluğu gerçek olmayan bir haber olduğunu çıkarabiliriz. Diğer fonksiyonlarını biraz ayrıntılı incelersek bir sosyal medya hesabının fotoğraflarının o kişiye olduğunu anlamamız için Google görsel arama hizmetini kullanabilir. Veya kalitesi solmuş bir görselin orijinalini bulmak için de bu hizmeti kullanabilir. Google’da görsel arama hizmetini aslında birçok amaçla da kullanabiliriz; tek yapmamız gereken biraz düşünmek olacak.

Google’da görsel arama – Bilgisayar’da Google görsel arama nasıl yapılır?

Google görsel arama hizmeti masaüstü kullanımı çok rahat. Yapmamız gereken BURAYA tıklayarak Google‘ın görsel arama sayfasına erişmek. Sonrasında “Görselle ara” ikonuna tıklayarak bilgisayardan veya URL‘den seçebilir veya direkt olarak bilgisayarımızdan sayfaya sürükleyebilirsiniz.

Google’da görsel arama – Mobilden Google görsel arama nasıl yapılır?

Google mobil görsel arama konusunda biraz çekinik kalmış gibi. Görünüyor ki Mobilden Google görsel arama işlemi açıkçası biraz uğraştırıyor. Ancak karmaşık bir işleme sahip olduğu söylenemez. İlk olarak BURAYA tıklayarak Google‘da görsel arama yapmamızı sağlayacak internet sitesine gidiyoruz. Daha sonrasında aramasını yapmak istediğimiz görseli “Upload Picture” butonuna tıklayarak cihazımızdan seçiyoruz. Sitenin işlevi seçilen resmi Google Görseller’de aramasını sağlamak.

 


Google’da görsel arama – Mobil ve masaüstü arama nasıl yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ASUS, oyun telefonu çıkaracağını onayladı! İnstagram Arşivleme Özelliğini Test Ediyor Facebook Gazetecilere Destek Çıkmayı Planlıyor Apple Mac 2017’de ne kadar satıldı? Facebook’tan Yeni Yıla Özel Gizli Özellik Yerli antivirüs Dev Secure yurt dışına açılmaya hazırlanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır