Google, Jamboard dijital tahtasını tüm Avrupa’ya ulaştıracak

Ana Sayfa » Gündem » Google, Jamboard dijital tahtasını tüm Avrupa’ya ulaştıracak
Google, Jamboard dijital tahtasını tüm Avrupa’ya ulaştıracak

Google, Jamboard adındaki büyük dijital beyaz tahtasını daha fazla ülkeye sunmaya başlıyor.

Google, Avrupa’daki Jamboard‘un kullanılabilirliğini genişletmeye başlamış olup, şirketin dijital beyaz tahtasıyla bir başarı elde ettiğinin ilk gerçek işaretini gösteriyor. Jamboard, geçen Mayıs ayında ABD ve Kanada’da piyasaya sürüldü. Daha sonra Eylül ayında İngiltere‘ye taşındı. Şimdi, Google, önümüzdeki ay Fransa, İspanya, İrlanda, Norveç, İsveç, Danimarka, Finlandiya ve Hollanda’da dijital beyaz tahtasını piyasaya süreceğini duyurdu. Google‘ın neredeyse bir yıl sonra ürünün kullanıma sunulmaya devam ettiği gerçeği, mevcut olduğu birkaç bölgede iyi sonuç aldığını gösteriyor.

Jamboard hala yalnızca işletmeler için olup ve çok pahalı

Jamboard, daha fazla Avrupa’ya doğru genişlediğinde bununla birlikte yeni bir özellik eklendi. AutoDraw adlı özellik kötü çizimlerinizi, çizmek istediğiniz her şeyi daha verimli bir hale dönüştüren güncel bir eklenti. Bu dijital beyaz tahtanın amacı hala aynı. Aracın müşterilerine, beyaz tahta çizimlerini çok sayıda pano, uygulama ve konum arasında senkronize ederek ekiplerin ortak çalışmasına yardımcı olacak bir yöntem olarak sunuluyor. Ancak hala çok pahalı. Dijital beyaz tahtanın kendisi 4999 dolara, bunun için bir standın ek olarak 1.349 dolara mal olması ve her birim için yılda 600 dolarlık bir servis ücretinin olması gerekiyor.

Jamboard‘un kullanılabilirliğini genişletmenin yanı sıra Google, sesli konferans sistemini Danimarka ve Hollanda’ya da genişleterek toplam 14 ülkeye ulaştı. Ayrıca, iki ilave seçenek daha sunuyor. Daha iyi zoom özellikli bir kamera ve tek bir hoparlör mikrofonu. Böylece müşteriler birden fazla birimi birbirine zincirleyebiliyor. Değişiklikler, donanımın daha büyük konferans salonlarında çalışmasına izin vermek için hazırlanmıştır.

İlginizi Çekebilir :  Apple, hırsızlar tarafından çalınan cihazlar için uyarıda bulundu

Google, Jamboard dijital tahtasını tüm Avrupa’ya ulaştıracak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Sürüm Olan Android O, Geliştiriciler İçin Yayınlandı Intel, Broadcom’u satın almak istiyor YAZGİG’18 28 Nisan’da meraklılarını bekliyor! Paul Doany kimdir? Nereli ve kaç yaşında? En iyi USB flash bellekler 2018 Samsung patenti katlanabilir bir OLED ekranı işaret ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır