Google, Goo.gl URL kısaltma hizmetini kapatacak

Ana Sayfa » Gündem » Google, Goo.gl URL kısaltma hizmetini kapatacak
Google, Goo.gl URL kısaltma hizmetini kapatacak

Google, gelecek yıl için Goo.gl URL kısaltma hizmetini kapatma kararı aldı.

Eğer bilmiyorsanız, Google‘ın uzun URL’leri aldıkları ve goo.gl bağlantısını kullanarak daha kısa olanlara dönüştürdüğü bir URL kısaltma hizmeti bulunuyor. Bu, özellikle e-postalarda, iletilerde, sosyal medyada vb. paylaşıyorsanız, her şeyi düzenli tutmanıza yardımcı oluyor. Maalesef, şirket bu hizmeti kapatıyor gibi görünüyor.

Blogunda yaptığı bir duyuruda, şirket, özelliklerin lansmanından bu yana yıllar geçtikçe, kullanıcıların internette daha önce olduğundan daha farklı içerik bulduklarını ileri sürerek, bir URL kısaltma hizmetine duyulan ihtiyacın artık mümkün olmayacağına inanıyor.

Google, goo.gl URL kısaltma desteği yerine akıllı URL hizmetini deneyecek

Google‘a göre, “Çalışmalarımıza yeniden odaklanmak için önümüzdeki haftalarda URL kısaltma desteğini geri çeviriyoruz ve Firebase Dynamic Links (FDL) ile değiştiriyoruz. FDL‘ler, mevcut ve potansiyel kullanıcıları iOS, Android veya web uygulamasındaki herhangi bir konuma göndermenize olanak tanıyan akıllı URL’lerdir. İleriye doğru ürünü büyütmek ve geliştirmek için heyecan duyuyoruz. ”

Google, goog.gl URL kısaltma hizmetini 30 Mart 2019’a sürdürecek

İyi haber şu ki, şirketin URL kısaltıcısını kullanmaya devam ediyorsanız, Google bu bağlantıların, hizmetin son verileceği tarihe kadar kullanılabilir olacağını iddia ediyor. Bununla birlikte, kullanıcılar diğer goo.gl özelliklerine ve konsoluna erişemez. Bu arada hizmet çalışmaya devam edecek. Kullanıcılar 30 Mart 2019‘a kadar kısa bağlantılar oluşturabilecekler.


Google, Goo.gl URL kısaltma hizmetini kapatacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Galaxy S10 modelinden yeni detaylar ortaya çıktı Bazı YouTube reklamları bilgisayarları kripto para için kullandı Netflix’in 125 milyon aboneye ulaştığı ortaya çıktı Archive.org TİB Tarafından Yasaklandı Yeni Motorola Telefonları Gelecek Ay Açıklanacak Daniel Craig Yeni 25.James Bond Filmi İçin Geri Dönüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır