Google Haritalar ile Artık Kolayca Park Yeri Bulabilirsiniz

Ana Sayfa » Gündem » Google Haritalar ile Artık Kolayca Park Yeri Bulabilirsiniz
Google Haritalar ile Artık Kolayca Park Yeri Bulabilirsiniz

Google, bugün Google Haritalar uygulamasına getirmiş olduğu özellik ile aracınız için kolayca park yeri bulabileceksiniz.

Birçoğumuz bilmediğimiz bölgelerde aracımızı park edebileceğimiz bir yer bulmak için büyük bir saat dilimi harcıyoruz. Özellikle bazı illerimiz için araç park etmek için alan bulmak zahmetli bir iş olsa gerek. Google bu duruma son vermek için Haritalar uygulamasına yeni bir özellik ekleyerek araç için park yeri aramamızı kolaylaştıracak.

Google Haritalar ile İstanbul’da park yerleri bulabilirsiniz

Bir süre Google Haritalar hedef kartı üzerindeki “park etme zorluğu” simgesi sayesinde, ABD‘deki Google Haritalar kullanıcıları, varış yerindeki park yerlerinin muhtemelen zorlanıp gidemeyeceğini görebildiler. Özelliğin bu nedenle önem arz ettiğini söyleyebiliriz. Bu özellik şuan, Amsterdam, Londra, Madrid, Moskova, Paris, Roma, Sao Paulo, Toronto ve İstanbul dahil olmak üzere ABD dışındaki 25 bölgeye doğru genişlemekte olup zamanla alanı dahada artacaktır.

Yeni özellik sayesinde park yerlerini hedeflerinin yakınında kolayca bulabiliyor ve otomatik olarak gezilerine ekleyebiliyorsunuz. Fakat üzücü bir kısım ise gidilecek olan park yerinin fiyatlandırması konusunda herhangi bir veri yer almıyor. Bu nedenle Haritalar’dan park yeri bakmamız ne kadar mantıklı bir iş olacağı tartışılır.


Google Haritalar ile Artık Kolayca Park Yeri Bulabilirsiniz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tansu Yeğen kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Google’ın CEO’su Pichai’ye Yıllık 200 Milyon Dolar iPhone zil sesi değiştirme – Zil sesleri oluşturma iPhone kilitleyen kod sorunu için güncelleme gönderdi FSM Vakıf Üniversitesi Siber Güvenlik Kampı Düzenliyor! Microsoft nasıl kuruldu? Bill Gates’in ilginç hayat hikayesi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır