Google Home Asistanına Telefon Görüşme Özelliği Geldi

Ana Sayfa » Gündem » Google Home Asistanına Telefon Görüşme Özelliği Geldi
Google Home Asistanına Telefon Görüşme Özelliği Geldi

Eğer arama motorunun yapmış olduğu akıllı asistan varsa artık Google Home ile ücretsiz telefon görüşmeleri yapabilirsiniz.

Son yıllarda akıllı asistanlar birçok şirketin göz bebeği olmuş durumda. İlk olarak Amazon‘un Echo adındaki akıllı asistanıyla başlayan akıllı asistan teknolojisi Google ve devamında Facebook gibi şirketlerde rekabete katıldı. Henüz Facebook hazırlık evresinde olasa da Google ve Amazon arasında sıkı bir rekabet olduğu gözüküyor. Fakat Amazon Echo 14 binden fazla öğrenime sahip olmasından dolayı Google‘ın akıllı asistanı ile kıyaslamamız doğru olamaz. Yalnız ufak bir detaya dikkat çekersek Google, Amazon’un daha önceden denememiş özelliklere yoğunlaşmaya çalışsa da biraz geç kalıyor.

Çarşamba günü, Google Assistant ürün müdürü Deniz Binay bir blog yazısında, Google Home sahiplerinin Asistan yardımıyla kişilere sesli arama yapabileceklerini açıkladı. Başlangıçta Mayıs ayında açığa çıkan yeni özellik, kullanıcıların kişisel kayıtlarını ve yerel işletmeleri ücretsiz olarak arayabiliyor. Fakat şuan sadece ABD ve Kanada’da kullanıma sokuluyor.

Google Home telefon görüşmesi nasıl yapılıyor?

Bir Google Ev hoparlöründen bir görüşme yapmak için yapmanız gereken tek şey “Ok Google, çağrı: [kişi]” deyin. Söz konusu kişinin Google Kişiler listenizde olması gerekiyor. Bu nedenle Kartvizitlerinizin telefon numaralarını saklayın, bunları ilk önce porta bağladığınızdan emin olun. Temasın sağlanabilmesi için Google Ana Sayfa, Wi-Fi bağlantınızı kullanarak arama yapacaktır.


Eğer bir Google akıllı asistanına sahipseniz telefon görüşme özelliğini dışında daha birçok özelliği deneme fırsatı yakalayabilirsiniz.


Google Home Asistanına Telefon Görüşme Özelliği Geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Instagram, Android uygulaması için test programı başlattı Note 7 Sahipleri Güncellenmiş Telefonlarına Kavuştu! Facebook Doğum Gününüzde Bağış Toplamanızı Sağlıyor Dev Şirketler Ortaklığa Gitti! Yemekteyiz Nazmiye Akkömür kimdir? Nereli, kaç yaşında ve ne iş yapıyor? SADES ileri seviye oyuncu kulaklıkları artık Türkiye’de!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır