Google Maps’e Harika Güncelleme!

Ana Sayfa » Yazılım » Google Maps’e Harika Güncelleme!
Google Maps’e Harika Güncelleme!

Google Maps‘e gelen yeni bir güncelleme ile dışarı çıktığınızda gideceğiniz yerler için önceden bilgi alabileceksiniz.

Google Maps yeni bir güncelleme ile artık market, restoranların hangi günler ne kadar kalabalık olduğunu görebileceğiz. Ayrıca o mekanın ne kadar kalabalık olduğunu görebiliyorken de o mekan için yeterli veriler bulunuyorsa da mekanın popülerliği ile ilgili rapor bile sunabilme özelliği bulunuyor.

google-maps-live-information

Google, bu güncelleme için yeteri kadar veriyi bulmanın zor olduğu bu nedenle zorlandıkları ve zamanlarını aldıklarını söyledi. Daha detaylı olarak anlatırsak bir yeri arattığımızda mekana ait haftanın günlerine göre ziyaretçi trafiğini gösterirken mekanı aradığınız anda bizlere mekana ait yoğunluğa göre sakin veya dolu olduğu hakkında veri verebiliyor. Ayrıca canlı sonuçlarla birlikte kullanıcıların mekanda ortalama ne kadar zaman geçirdikleri hakkında verileri de sunuyor.

Bu özellik ile insanlar gidecekleri yerler için önceden bilgi alarak erken düşünebilecek ve karar verebilecekler. Veri durumunda ne tür kaynak kullanıldığı bilinmiyor ve ne kadar yeri kapsayacağı şuan olarak ortaya çıkmış durumda değil.

 


Google Maps’e Harika Güncelleme! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Hakan24 Kasım 2016

Özellikle kafeler için çok hoş bir güncelleme olmuş.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Amazon Dil Çeviri Hizmeti Başlatıyor Fortnite 3.Sezon Battle Pass içeriği ortaya çıktı Instagram hikaye indirme yöntemleri (Android,iOS) Galaxy Note 9 pil kapasitesi 3,850mAh kadar olabilir Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması Başvuruları Bekliyor Antivirüs Programlarına Baş Kaldıran Milli Antivirüs Programı : Dev Secure

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır