Google, mobil uygulamasında reklam test ediyor

Ana Sayfa » Yazılım » Google, mobil uygulamasında reklam test ediyor
Google, mobil uygulamasında reklam test ediyor

Şirket, Google Feed mobil uygulamasında reklam test ediyor.

Oldukça fazla sayıda ürününün ve hizmetinin ücretsiz olduğunu düşünürsek, şirketin para kazanma yollarından biri de reklamlardır. Bu reklamlar, arama sonuçlarında, Gmail’in içinde, YouTube’da, vb. yerlerde görünür. Artık bu reklamlar, Feed’te de görünmeye başlıyor.

Bu, ilk olarak Android Police tarafından, birkaç kullanıcının Feed‘inde, haber başlığındaki görselde ki gibi Yifat Cohen kullanıcısı tarafından Google+‘da reklamları tespit ettiği ortaya çıktı. Bu reklamları gören herkes, yalnızca bir test olabileceğini ve VentureBeat tarafından şirketin reklam test ettiğini onayladığını bildirildi.

Google son zamanlarda platformlarındaki mevcut reklam sayısını artırmaya başladı

Yapılan bir açıklamada, “Reklamverenlerimiz ve kullanıcılarımıza yönelik deneyimlerimizi iyileştirmek için her zaman yeni yöntemler deniyoruz. Ancak şu anda yayınlamak için özel bir şeyimiz yok.” açıklamasında bulundu. Şaşırtıcı olmayan kısım ise birçok kullanıcı, Google‘a yüklenen reklamlardan memnun değil. Özellikle de bazı kullanıcılar için, özellikle Android‘de olduğu için, Feed’in yerleştirilmesi, bir saldırı gibi hissettiği kadar belirgin. Son zamanlarda YouTube üzerinde artan reklamlar film izleme sitelerinde reklamları aratmıyor gibi.

Ancak, öne çıkan Google Feed‘in ne kadar önemli olduğu göz önüne alındığında, aynı zamanda, reklamların gösterileceği bir yer gibi görünmektedir. Her halükarda, şirketin reklamları saklamayı planladığı konusunda hiç bir şey söylenmiyor. Ancak siz ne düşünüyorsunuz? Feed‘inizde reklam görmeyi düşünür müsünüz, yoksa reklamların başka bir yere mi yerleştirilmesini isterdiniz?


Google, mobil uygulamasında reklam test ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BlaBlaCar, Türkiye Ofisini Kapatma Kararı Aldı TP-Link Yeni Telefonu Satışa Sunuldu Twitter’dan Büyük Canlı Yayın Hamlesi! Apple garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır? Facebook Canlı Yayın Bildirimi Nasıl Kapatılır ? Facebook Messenger’da Artık Görüntü Grup Görüşmesi Mümkün

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır