Google, Nexus Telefonlara Sızana 350.000 $ Verecek

Ana Sayfa » Gündem » Google, Nexus Telefonlara Sızana 350.000 $ Verecek
Google, Nexus Telefonlara Sızana 350.000 $ Verecek

Yazılım ve cihaz güvenliği konusuna oldukça ilgi gösteren Google, Mart 2017 ‘ye kadar devam edecek olan Proje Sıfır Güvenlik etkinliği kapsamında cihazlarındaki açıkları bulan ve bu açıkların kapatılmasında yardımcı olacak iyi niyetli hackerlara para desteği sağlayacak.

Google, Proje Sıfır Güvenlik yarışması çerçevesinde Nexus model telefonlara sızanlara 350.000 $ para verileceği açıklandı.

Cihazın güvenliği konusunda oldukça iddialı olan Google yarışma süreci boyunca Nexus 6P ve Nexus 5X modellerini öne çıkararak bu cihazlardaki yazılımsal,donanımsal eksiklerin tamamlanması konusunda destek alacak.

Yarışmada birinci olan kişiye 200.000 $ , ikinci olan kişiye 100.000 $ , üçüncü olan kişiye ise 50.000 $ verileceği açıklandı.Toplam etkinlik masrafı 350.000 $ gibi büyük bir mevla olmasına rağmen kullanıcılara güvenilirlik açısından üst düzey hizmet sağladığının belirtisi.

Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Google, Nexus Telefonlara Sızana 350.000 $ Verecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

TP-LINK’in Logosu DeğiştiApple Güney Kore’de Mağaza AçacakSnapchat Reklamverenleri Uygulamasına Çekmeye ÇalışıyorGoogle, Drive Uygulamalarının Eski Sürümlerine Son VerecekTP-Link Yeni Telefonu Satışa SunulduHeryerde Bulamayacağınız Youtube’daki Gizli Özellikler

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır