Google, özel verilerinizi yönetmenizi kolaylaştıracak

Ana Sayfa » Gündem » Google, özel verilerinizi yönetmenizi kolaylaştıracak
Google, özel verilerinizi yönetmenizi kolaylaştıracak

Google, özel verilerinizi yönetmenizi kolaylaştırmak için yeni gizlilik politikası üzerinde çalışıyor.

Şirket, kullanıcı gizlilik politikasını elden geçiriyor. Bunu yapmak istediği için değil veya sizin hakkınızda daha az veri toplamak istediğinden değil. Ancak Avrupa şirketi, müşterileri verilerini daha iyi yönetmelerine izin vermek için zorluyor. Şirket, tabii ki, Cambridge Analytica kullanıcı gizliliği ihlali nedeniyle son zamanlarda haberler yapan Facebook‘tan daha fazla veri biriktiriyor. Tıpkı Facebook gibi, arama motoru da Avrupa Genel Veri Koruma Yönetmeliğine (GDPR) uymak zorunda.

Google güncellenmiş bir Gizlilik Politikası ile veri yönetimini kolaylaştıracak

Konuyla ilgili bir blog yayınında, şirket bu ayın sonunda yürürlüğe girecek olan yeni kanunun neden olduğu bazı değişiklikleri açıkladı. Şirket, kullanıcıların ne tür verilerin toplandığını anlamasını kolaylaştıracak güncellenmiş bir Gizlilik Politikası sayesinde daha iyi kullanıcı şeffaflığı vaat ediyor. Güncellenmiş Gizlilik Politikası, kullanışlı videolar ve resimlerle birlikte gelecek. Ancak şirket, Gizlilik Politikası’nın değişmediğini not ediyor.

Şirket ayrıca, gelişmiş kullanıcı kontrolleri de sağlamakta. Bu, arama motorunun sizin hakkınızda topladığı verileri kolayca görüntüleye bileceğiniz ve istediğiniz takdirde silebileceğiniz anlamına gelmekte. Gelecekte, arama motoru size Google verilerini dışa aktarmanın daha iyi bir yolunu sunacaktır. Veri Aktarımı Projesi şu anda GitHub‘da mevcut olarak yer alıyor, bu da geliştiricilerin bir Google hizmetinden başka bir şeye veri aktarmasına olanak tanımakta. GSYİH ayrıca Google‘ı çocuklara yönelik araçları ele almaya zorluyor. Aile Bağlantısı’nın devreye girdiği yer burası, ebeveynlerin çocuklarının şirket ürünlerine erişimini yönetmelerine yardımcı olan bir özellik.

Gizliliğinizi önemsiyorsanız, şirketin tam blog yayınını mutlaka inceleyin. Şu anda, yeni gizlilik yönetimi özelliklerinin yalnızca Avrupalı ​​kullanıcılara mı sunulacağı yoksa tüm Google kullanıcılarına uygulanıp uygulanmayacağı belirsiz.


Google, özel verilerinizi yönetmenizi kolaylaştıracak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mr.Robot Emmy Ödülleri’nde 3 dalda aday gösterildi Android TV İçin Google Asistanlığı Geliyor Google Play cinsel içerikli reklama sahip oyunları kaldırdı Google’ın 360 Derecelik Animasyon Filmi Oscar’a Aday Gösterildi Facebook ücretli grup özelliği üzerinde testlere başladı Twitter’dan Periscope’a 360 Derecelik Canlı Yayın Özelliği

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır