Google Talk Hizmeti Kapatılıyor

Ana Sayfa » Yazılım » Google Talk Hizmeti Kapatılıyor
Google Talk Hizmeti Kapatılıyor

Google, karar alarak Google Talk hizmetini sonlandırarak mevcut olarak Google Hangouts hizmetini devam ettirme kararı aldı.

Google‘ın geniş sohbet ve mesajlaşma uygulamaları serisi bir kez daha tarihe karıştırılıyor: Şirket, Google Talk hizmetini kapatacağını ve resmen mevcut Hangouts ile değiştirileceğini açıkladı. Birçok kullanıcı tarafından “Gchat” olarak da bilinen Talk, 2005 yılından bu yana Gmail‘de yaşayan hızlı ve basit bir mesajlaşma aracıdır. Google kullanıcısı zaten Hangouts‘a taşındıysa da, kalan Google Talk kullanıcıları da Google‘a olan bağlılığından Hangouts‘a geçiş yapacaktır.

Google, bir blog yayınında, Gmail kullanıcılarının hala Talk‘u kullandıklarından önümüzdeki birkaç hafta içinde Hangouts‘a geçmesi için davet mesajı alacağını açıkladı. Kullanıcılar bunları görmezden gelebilir ve konuşmaya devam edebilirler, fakat 26 Haziran‘a kadar Talk’un emekli olacağı ve Hangouts‘un tek seçenek haline geleceğinden en kısa zamanda da Hangouts‘a adaptasyon sağlamaları iyi olacaktır. İlk olarak 2013 yılında piyasaya sürülen Hangouts, hem Android hem de iOS‘da kendi mobil uygulamalarına sahip ve bir çok Google hizmetiyle entegre halde. Eğer daha iyi bir seçim yapmak istiyorsanız Allo‘yu tercih edebilirsiniz.


Google Talk Hizmeti Kapatılıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bülent Gürcan kimdir? Kaç yaşında ve nereli? HTC, 2018 yılında çift kameralı telefon çıkaracak Apple, kendi MicroLED ekranlarını geliştirmeyi düşünüyor Amazon Air kargo filosu için 15 uçak daha aldı Alibaba, E-ticaret Şirketine 1 Milyar Yatırım Yapacak En iyi Bluetooth kulaklıklar 2018

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır