Google, Widget Linkleri Konusunda Uyarıyor!

Ana Sayfa » Gündem » Google, Widget Linkleri Konusunda Uyarıyor!
Google, Widget Linkleri Konusunda Uyarıyor!

Geçtiğimiz bir kaç gün önce Google‘ın Webmaster blogunda, widgetler içerisinde yerleştirilen linkler hakkında bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada Google, widget içerisinde bulunan linklerin düzeni bozduğunu ve buna benzer widget kullanan kullanıcıların widgeti kaldırmalarını veya widget üzerindeki linkleri kaldırılmasının gerektiğini bildirdi.

Bir çok kişinin yaptığı, internet sitesine veya blogunu boş bırakmamak ve ekstra fonksiyonlar eklemek amacıyla eklediği widgetler bulunmakta. Google bu anlayışın içinde olmasına rağmen içerisinde link barındıran widgetler den pek hoşnut değil.

 

Google’nin bu konuda vermiş olduğu örnek widgetler;

googlewebmasterwidget

 

Google Blogundaki yazıya göre Google’ın spam ekibi, içerisinde do-follow link çıkışı barındıran linkleri spam olarak kabul ediyor. Yeni sitede verilen bilgiye göre Google bu linklerin siteyle hiçbir alakasının bulunmadığının ve widget’in yapımcısı kendi sitesine link kazandırmak için anchor text ile çıkış yaptığını belirtiyor.

Eğer değer verdiğiniz yada geliştirmekte olduğunuz site veya blogunuz var ise acilen böyle bir widget barındırıyor iseniz kaldırmanızı öneririz. Eğer widgete karşı gerçekten ilgi duyuyor iseniz de içerisinde barındırılan linki kaldırmanızı temiz bir widget haline getirmenizi öneririz. Düzenleme gibi bir imkanınız yok ise o widgeti gözden çıkartarak kaldırmanızı tavsiye ederiz. Eğer bu riski göze alırsanız Google sizi Webmaster Tools aracılığıyla uyaracaktır. Bizim fikrimizce Google’ın bu yaklaşımı site veya blog yönetenlerin daha doğal ve daha sade bir site görünümüne kavuşması diyebiliriz.

Google’ın paylaşmış olduğu yazıya buradan bakabilirsiniz.

Google, Widget Linkleri Konusunda Uyarıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Disney Kablosuz Şarj Odası KuruyorTürkiye’de YouTube Erişimi SınırlandırıldıDestiny 2 Bu Yıl Piyasaya SürülecekTwitter’ın Yeni Görünümüne Alışamayanlara MüjdeCyanogen, Yeni Yoluna Lineage OS İle Devam Edecek5G’nin Yeni Logosu Belli Oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır