Google’ın Allo Sohbet Uygulaması Sonunda Masaüstüne Geliyor

Ana Sayfa » Yazılım » Google’ın Allo Sohbet Uygulaması Sonunda Masaüstüne Geliyor
Google’ın Allo Sohbet Uygulaması Sonunda Masaüstüne Geliyor

Mobil sohbet uygulaması olan Google Allo, masaüstü bilgisayarlarında da kullanılma anlamında çalışmalara başladı.

Google‘ın Allo sohbet uygulaması kullanım olarak patlama yaşanmıyor. (ilk zamanlarında yaşanmış olduğu veriler dışında) ve bunun bir nedeni de tek bir cihazla sınırlı olması olabilir. Allo uygulaması Google hesapları yerine telefon numaralarına dayandırılıyordu. Bu, kurulumu daha kolay hale getirdi ve potansiyel olarak uygulamanın yaygınlaşmasına yardımcı olabilirdi, ancak bunun anlamı da yalnızca telefonunuzda kullanabileceğiniz anlamına geliyordu. Fakat yeni girişmiş olduğu işler neticesinde hatırı sayılır bir girişime başlayarak masaüstü versiyonu için kolları sıvadı. Allo‘nun, sonuçta ortaya çıkan dizüstü bilgisayarları bulunan ilk uygulayıcılar arasındaki şansına küsmeyerek masaüstü versiyonu için çalışmalara başladı.

Görünüşe göre Google, yapılan geribildirimleri göze alarak işe hızlı bir başlangıç yaptı, bu hızlı başlangıcı Başkan Yardımcısı Nick Fox, Allo için bir masaüstü web uygulaması ekran görüntüsünü tweetledi.

Tweetlenen fotoğraf incelendiğinde Windows, Mac gibi işletim sistemlerine kurulan bir programa benzemiyor. Yani anlaşılan Google, Allo uygulamasını masaüstü versiyonu için Chrome tarayıcısına bir uygulama olarak sunmayı karar kılmış. Bir yandan bakılınca diğer rakiplere göre güzel bir adım atılmış denebilir.


Google’ın Allo Sohbet Uygulaması Sonunda Masaüstüne Geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google Maps’e Yeni Güncelleme Apple Mac 2017’de ne kadar satıldı? Bilim adamları kuantum verileri bir elmasın içine yerleştirdiler Apple Watch, Face ID özelliği ile gelebilir Samsung Android P güncellemesiyle Movie Maker’ı kaldırabilir Facebook’tan Türk Öğrenciye Ödül!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır