Google’ın RAISIR’ı İle Resimlerin Kalitesini Artırabileceğiz

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Google’ın RAISIR’ı İle Resimlerin Kalitesini Artırabileceğiz
Google’ın RAISIR’ı İle Resimlerin Kalitesini Artırabileceğiz

Google, çözünürlüğü düşük olan veya kötü olan fotoğrafları yüksek kaliteye ulaştırabilecek yapay zekası hakkında bilgileri paylaştı.

Google, düşük çözünürlüğe sahip fotoğrafları makine öğrenimi yoluyla yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflar elde ettirmek için resim geliştirme tekniği RAISR ile ilgili gerekli bilgileri paylaştı.

Google‘ın araştırma araştırma bilim adamı Peyman Milanfar, Google‘a ait araştırma blogun da yayınlamış olduğu yazıda teknolojinin nasıl çalıştığını ve diğer görüntü geliştirme yöntemlerinden farklılıklarını okurlarla paylaştı.

raisir-1

Google‘a göre düşük çözünürlüklerin görüntülerini kalitesini arttırmakta upsampling sabit değerlere dayanırken, RAISR doğrusal olmayan bir yoldan ilerliyor. RAISR sayesinde düşük çözünürlüğe sahip görüntü ile kaliteli yüksek çözünürlüğe sahip görüntüleri eşleyerek orijinale yakın görüntüler elde edilebiliniyor.

Tam olarak net bir haber olmasa da Google gelecek yıllara ait telefonlara  veya Google kamera uygulamasına bu özelliği ekleme durumu olabilir. Böyle bir teknolojiye sahip olacak kameralar ile artık her insan çözünürlük ve gerçeğe yakın fotoğrafların oluşmamasından dolayı yakınmalarından vazgeçebilirler.  Ama insanlar her zaman daha fazlasını istediğinden bu durum hakkında fazla bir şey konuşulamaz.

 


Google’ın RAISIR’ı İle Resimlerin Kalitesini Artırabileceğiz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bilişim Vadisinde Son Durum En iyi RAM 2018: PC’niz için en iyi bellekler Firefox Quantum beta, hızınızı iki katına çıkarmayı vaat ediyor TwitchCon 2018 için tarih ve yer onaylandı GüestGo III ünlü Twitch oyuncularını ağırlayacak BMW’den 2 Adet Yeni i8 Versiyon Araba

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır