GSM Operatörleri, Artık Müşteri Hizmetleri İçin Ücret Alamayacak!

Ana Sayfa » Gündem » GSM Operatörleri, Artık Müşteri Hizmetleri İçin Ücret Alamayacak!
GSM Operatörleri, Artık Müşteri Hizmetleri İçin Ücret Alamayacak!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu‘nun yaptığı son açıklamaya göre GSM operatörleri artık bundan sonra müşteri hizmetleri için herhangi bir ücretlendirme uygulayamayacaklar.

Müşteri hizmetlerinin ücretlendirme yaptığından dolayı şikayet alan BTK, ‘ Müşteri hizmetlerinde yapılan aramalara belirli ücretlendirmesi ‘ konusunda yeni kararlar ele alındı. Bundan sonra BTK tarafından yetkilendirilen işletmeler, abonelerine ücretsiz bir şekilde aranan bir numara üzerinden hizmet vermelerini zorunlu olacak. Ücretsiz müşteri hizmetleri kararı için işletmelere 1 Nisan 2017 tarihine kadar süre tanındı.

Alınan bir diğer karar ise halihazırda bulunan ücretli olan müşteri hizmetleri şebeke için arandığında ‘şebeke içi’ arama olarak değerlendirilecek ve bu durumda fiyatlandırılacak.  Ayrıca başka bir operatörün müşteri hizmetleri arandığında abonenin şebeke dışı arama süresinden düşürülecek. Kısacası, paketinde dakika bulunan aboneler müşteri hizmetlerini aradıklarında artık ücret ödemek zorunda kalmayacaklar.

 

 


GSM Operatörleri, Artık Müşteri Hizmetleri İçin Ücret Alamayacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Metin2 Pvp Neden bu kadar çok oynanıyor? Chrome 56 Yeni Özelliklerle Geliyor Google ve Xiaomi, Yeni Bir Android Telefon Üretebilir Kullanışlı En İyi 20 Android Uygulaması Snapchat oyun platformu hizmete sunulacak Minecraft Deneyimi Televizyonlara Geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır