GSM Operatörleri, Artık Müşteri Hizmetleri İçin Ücret Alamayacak!

Ana Sayfa » Gündem » GSM Operatörleri, Artık Müşteri Hizmetleri İçin Ücret Alamayacak!
GSM Operatörleri, Artık Müşteri Hizmetleri İçin Ücret Alamayacak!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu‘nun yaptığı son açıklamaya göre GSM operatörleri artık bundan sonra müşteri hizmetleri için herhangi bir ücretlendirme uygulayamayacaklar.

Müşteri hizmetlerinin ücretlendirme yaptığından dolayı şikayet alan BTK, ‘ Müşteri hizmetlerinde yapılan aramalara belirli ücretlendirmesi ‘ konusunda yeni kararlar ele alındı. Bundan sonra BTK tarafından yetkilendirilen işletmeler, abonelerine ücretsiz bir şekilde aranan bir numara üzerinden hizmet vermelerini zorunlu olacak. Ücretsiz müşteri hizmetleri kararı için işletmelere 1 Nisan 2017 tarihine kadar süre tanındı.

Alınan bir diğer karar ise halihazırda bulunan ücretli olan müşteri hizmetleri şebeke için arandığında ‘şebeke içi’ arama olarak değerlendirilecek ve bu durumda fiyatlandırılacak.  Ayrıca başka bir operatörün müşteri hizmetleri arandığında abonenin şebeke dışı arama süresinden düşürülecek. Kısacası, paketinde dakika bulunan aboneler müşteri hizmetlerini aradıklarında artık ücret ödemek zorunda kalmayacaklar.

 

 


GSM Operatörleri, Artık Müşteri Hizmetleri İçin Ücret Alamayacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Messenger’a Filtre Özelliği Getirdi Vodafone bedava internet nasıl yapılır? 2019 ücretsiz kampanyalar Göktürk-1 Uydusu Fırlatılmayı Bekliyor! Google, Jamboard dijital tahtasını tüm Avrupa’ya ulaştıracak GTA 5 Redux Modu Geliyor Mr.Robot Emmy Ödülleri’nde 3 dalda aday gösterildi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır