Güneş Tutulması Sonrası Google Trendi: Gözlerim Acıyor

Ana Sayfa » Gündem » Güneş Tutulması Sonrası Google Trendi: Gözlerim Acıyor
Güneş Tutulması Sonrası Google Trendi: Gözlerim Acıyor

Sadece Kuzey Amerika’dan izlenilebilen güneş tutulması dün gerçekleşti.Haliyle sosyal medya ve dijital ortamda gündem olan olayı birçok kişi takip etti.Güneş tutulmasına gözlük kullanmadan bakmasıyla sosyal medyada oldukça konuşulan Donald Trump, görünüşe bakılırsa bunu yapan tek kişi değil.

Google Trends verilerine bakılacak olursa ‘my eyes hurt’ yani Türkçesi ile ‘gözlerim acıyor‘ araması oldukça fazla yapıldı.

Belli Saatler İçerisinde Arama Hacimleri Arttı

Google Trends verilerine göre ‘güneş tutulması’ araması saat akşam 17:30 ile 18:30 arası tavan yaparken, aramaların düşüşe geçtiği 20:20 sonrası ‘gözlerim acıyor’ aramalarında hızlı bir artış görüldü.

Üstte ki görselden de görebileceğiniz üzere kısa bir süre içerisinde bu arama tavan yapmış durumda.Hızlıca artış yaşayan aramalar güneş tutulmasının ardından azalarak normal seviyeye indi.Güneş tutulmasını çıplak gözle izlemenin sağlık açısından ciddi sorunlar ortaya çıkarabileceği belirtildi.Buna önlem olarak bazı şehirlerde ücretsiz olarak gözlük dağıtıldı.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güneş Tutulması Sonrası Google Trendi: Gözlerim Acıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Berkant Oğuzcan23 Ağustos 2017

Paylaşımı yapan insan baya insanı güldürmüş durumda fakat Trump tehlikeli bir isim dikkat etmeli kendine. 🙂

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

WhatsApp Artık İki Adımlı Doğrulamayı Destekliyor Nokia Kişiye Özel 1Tbps Hızında İnternet Hizmeti Sunacak! Facebook 2017 “EN”lerini paylaştı Apple’ın Tedarikcisi Imagination Technologies, Alınan Kararla Satışa Çıktı 50000 Yıllık Yaşam Formu Terkedilmiş Mağaralarda Bulundu İnternete RTÜK denetimi geldi! Kurallar neler?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır