Güney Kore, kripto para işlemlerini yasaklayabilir

Ana Sayfa » Gündem » Güney Kore, kripto para işlemlerini yasaklayabilir
Güney Kore, kripto para işlemlerini yasaklayabilir

Güney Kore, kripto para işlemlerini ülkesindeki herkese yasaklayabilir.

Bitcoin fiyatı ve diğer kripto para birimleri, birkaç faktör nedeniyle son bir kaç hafta içinde belirgin bir düşüş gösterdi. Bunlardan biri, Güney Kore‘nin kripto para ticaretine ilişkin bir yasağı koyduğu yönünde söylentiler olmasına sebep oldu. Düzenlemenin artması ve hükumet denetiminin haberi ile birleşince, kripto para fiyatları ağırlaştı. Ancak, bugün Güney Kore’nin kripto para ticaretini yasaklamaya bileceği yönündeki haberlere dayanarak kısa bir miting düzenlediler.

Güney Kore, yasağın gelmemesi için borsayı dengelemeye çalışıyor

Bloomberg, Güney Koreli düzenleyicilerin aktif olarak “normal” kripto para ticaretini geri döndüreceğini işaret ettiğini bildiriyor. Bu, daha önceki açıklamalardan hafif bir değişiklik olup ülkedeki tüm kripto para değişim alış-verişinde tam bir yasaklama düşünüyorlardı.

Ülkenin Mali Gözetim Hizmetleri başkanı Choe Heungsik, dijital varlıkların normal ticarete tabi tutulmasını görmek istediğini ve FSS’in bunu gerçekleştirmek için adımlar attığını söyledi. Kriptokrasi ticaretini normalleştirme çabaları, kişilerin gerçek ad hesabı oluşturmasını zorunlu hale getirmeyi ve borsalarda sıkı para aklamayla mücadele kurallarını takip etmeyi içeriyor.

Haber, kripto para topluluğu tarafından, bugün erken saatlerde yaklaşık yüzde 4’lük bir artışla Bitcoin ile ele geçirildi. Geçen yıl en yüksek 20.000 dolar değere ulaştıktan sonra 10.000 doları aşarak dramatik bir düşüşün ardından, bir ayın en yüksek seviyesine ulaşma yolunda ilerliyor. Güney Kore’deki kripto para tüccarları şimdi sevinebilir çünkü ülkenin dijital varlıkları tamamen ticaretini tamamen yasaklamak istemediğine benziyor.

İlginizi Çekebilir :  Güney Kore'de yasadışı kripto para döviz ticareti başladı

Güney Kore, kripto para işlemlerini yasaklayabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En iyi RAM 2018: PC’niz için en iyi bellekler Şuana Dek En Çok Dinlenen Şarkı Değişti: Artık Despacito Ebola Virüsü Bulguları Kaybolsa da Maymunlarda Görülebilir! Birçok kişinin PlayStation Network bağlantısı çöktü Yerli Otomobilin İlk Modeli Sunulacak! BTKariyer Günleri katılımcılarını bekliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır