Haftanın Film Önerisi #4 : 8 Mil

Ana Sayfa » Sinema » Haftanın Film Önerisi #4 : 8 Mil
Haftanın Film Önerisi #4 : 8 Mil

8 Mil filmi 2002 yılında yapılmış, Eminem‘in başrol olarak oynadığı  Curtis Hanson‘ın yönettiği drama filmidir.1995 yıllarında Detroit‘in hip-hop kültürünü anlatan filmde daha çok siyahilerin yaptığı bir müzik türünde JimmyB-RabbitSmith Jr.’ın (Eminem) rap yapmaya ve saygı görmeye çalışmasını anlatır. 8 Mil filmi Eminem’in ”Lose Yourself” şarkısıyla birlikte En İyi Orijinal şarkı dalında ödül kazanmıştır.

Film Eminem ile başka bir rapçının rap kavgası (freestyle) ile başlar. Ancak Eminem bu sahnede tıkanır ve sahneyi terk etmek zorunda kalır. Bu olaydan sonra Eminem kendi hayatına odaklanır. Kendi hayatında metal fabrikasında çalışan ve depresyonda olan bir gençtir. Çalışmak için annesinin karavan evine taşınır. Bu evde müziğine daha çok odaklanmak istemektedir ama gelişen olaylar sebebiyle bu mümkün olmayacaktır.

Bir gece katıldığı üç raunttan oluşan bir freestyle turnuvasında daha önceden kavgalı olduğu Free World grubunun bir üyesiyle karşılaşır ve ezici bir üstünlükle galip gelir. Finalde ise Free Worldun lideri Papa Doc ile karşılaşır. Karşı tarafa söyleyecek bir şey bırakmamak için kendi zayıf noktalarını söyler ve ardından savaşmaya devam ettiğinden bahsedip karşı tarafa hitaben sözler söylemeye başlar. Sıra Papa Doc’a geldiğinde hiç bir şey söyleyemez ve bir önceki kavgada Eminem’in tıkandığı gibi tıkanır ve böylece yeni şampiyon Eminem olur.


Ekleyen :İsmail YoldaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Haftanın Film Önerisi #4 : 8 Mil - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mr.Robot Emmy Ödülleri’nde 3 dalda aday gösterildi Android TV İçin Google Asistanlığı Geliyor Google Play cinsel içerikli reklama sahip oyunları kaldırdı Google’ın 360 Derecelik Animasyon Filmi Oscar’a Aday Gösterildi Facebook ücretli grup özelliği üzerinde testlere başladı Twitter’dan Periscope’a 360 Derecelik Canlı Yayın Özelliği

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır