Hayalimdeki Robot yarışmasının 2.si düzenleniyor

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Hayalimdeki Robot yarışmasının 2.si düzenleniyor
Hayalimdeki Robot yarışmasının 2.si düzenleniyor

Hayalimdeki Robot yarışması geçen yılki performansının ardından bu yıl yarışma için 2.kez düzenlenme kararı alındı.

Geçen yılki yarışmaya ait bilgileri tazelersek; Proje, 23 Nisan Çocuk Bayram‘ının kutlanmaya başlama tarihi olan 1927 yılına ithafen 1927 çocuğa ulaşmaktı. Katılım koşulu ise bir çocuğun hayalindeki robotu çizerek bu robotu 30 saniye – 1 dakika arasında bir süreyle bir videoda anlatmasıydı. Sevindirici kısmı ise yarışma kısa süre içerisinde birçok koldan yayılarak hedef sayıdan daha çok çocuğun hayallerinde robota ulaşılması sağlandı. Geçen yılın verileriyle 4500 çocuğun hayalindeki robotuyla katılmış olduğu yarışmada hazırlanan sertifikalar, bilim ve teknik içerikli kitaplar ve hediyeler 23 Nisan’da çocuklara iletildi. Dilerseniz geçen yılki etkinlikle ilgili detaylara buraya tıklayarak bir önceki habere gidebilirsiniz.

Hayalimdeki Robot yarışmasının bu yılki ödülü 10 bin TL değerinde Zaxe 3 boyutlu yazıcı

Şimdi ise Hayalimdeki Robot yarışması, bu yıl için Buğra Ayan koordinatörlüğünde tekrardan düzenleme kararı alarak başvuru alımına başladı. Yarışma bu sene biraz daha filtreli bir hale getirilerek çocukların belirlenen iki kategori üzerinde çözüm üretmeleri bekleniyor. İlk kategori “Engelsiz Gelecek” olarak engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırabilecek bir robot hayali isteniyor. Diğer kategori ise “Sıfır Atık” başlığı adı altında besinlerden giyeceklere kadar her alanda nasıl bir geri dönüşüm yapabileceği üzerine robot hayali kurmaları isteniliyor. Hayali kurulan robotlar üzerine 2 dakikayı geçmeyecek şekilde videolu anlatım istenilmekte. 23 Nisan‘da yarışmayı kazanan öğrencinin okuluna 10 bin TL değerinde Zaxe 3 boyutlu yazıcı hediye edilecek.

Yarışmaya katılım bir o kadar basit olmasıyla birlikte, hayali kurulan robotun çizildikten sonra 2 dakikayı geçmeyecek bir şekilde tanıcı bir şekilde videoya alarak YouTube platformuna yüklemek olacak. Daha sonra buradaki bağlantıdan ulaşacağınız formda gerekli kısımları doldurarak yarışmaya katılım sağlamış olunacaktır.


Hayalimdeki Robot yarışmasının 2.si düzenleniyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çok sayıda Apple modelinin satışına yasak konuldu Apple Güney Kore’de Mağaza Açacak Cumhurbaşkanı Erdoğan Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’nde konuştu Apple, iOS 10.3.2 ve macOS 10.12.5’in Beta 2 Güncellemesini Yayınladı Instagram’da an itibariyle erişim sorunu yaşanıyor Samsung, Cihazlarında Açık Bulanlara Büyük Miktar Ödeyecek

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır