v Honda 2025 Yılına Kadar Sürücüsüz Araç Çıkartacak - Webtakibi

Honda 2025 Yılına Kadar Sürücüsüz Araç Çıkartacak

Ana Sayfa » Teknoloji » Honda 2025 Yılına Kadar Sürücüsüz Araç Çıkartacak
Honda 2025 Yılına Kadar Sürücüsüz Araç Çıkartacak

Honda, yaklaşık 2025 yılına kadar kadar tam anlamıyla sürücüsüz araç geliştirmeyi hedefliyor.

Honda Motor Company Başkanı; firmasının sürücüsüz araçlar üretmek için giderek daha şiddetli bir uluslararası rekabet ortamında 2025 yılına kadar tamamen kendi kendine çalışan otomobiller geliştirmeyi hedeflediğini söyledi.

Şirketin icra kurulu başkanı Takahiro Hachigo, erken saatlerde gazetecilere verdiği demeçte; “Tochigi eyaletindeki şirketin araştırma ve geliştirme merkezindeki teknolojileri (tam otomatik otomobiller için) yaklaşık 2025 yılına kadar kurmayı umuyoruz “dedi.

Honda ne tür sürücüsüz otomobil üretecek

Honda şimdi günün saati, yerini ve hava türünü gibi belirli koşullar altında hiçbir direksiyon simidi veya fren işlemi gerektirmeyen tam otomatik “seviye 4” otomobiller geliştirmeyi hedeflemekte. “Seviye 4” otomobiller, “kısıtlama olmaksızın sürüşü tamamiyle sürücüsüz hale getiren”seviye 5″araçların sadece bir adım gerisinde.

Japonya‘nın hacmine göre üçüncü büyük otomobil üreticisi, küresel rakipleri karşısında sürücüsüz otomobil teknolojisinde rekabet üstünlüğü elde etmek için uğraşıyor.

Nissan ve Tesla, kontrol, hızlanma ve direksiyon dahil olmak üzere birçok fonksiyonun otomasyonunu sunan “seviye 2” otomobillerini satıyorlar.

ABD‘li otomobil üreticisi Ford ve Alman otomobil üreticisi BMW, 2021 yılına kadar tamamen sürücüsüz otomobil üretmeyi hedefliyor.

Aralık ayında Honda, kendi sürüş teknolojisini şirketin araçlarıyla bütünleştirmek için Google‘ın ana şirketinin otonom sürüş birimi olan Waymo ile resmi tartışmalara girdiğini açıkladı. Fakat Waymo, halihazırda Fiat Chrysler Automobiles ile anlaşma yapıyor.

Otonom araçlar üzerinde daha önce tecrübesi bulunmayan şirket zor zamanlar yaşayabilir. Tecrübesiz bir halde 4.seviye bir otonom araç üretirken hayal kırıklığına uğrar mı bilemeyiz. Fakat anlaştığı birimler sayesinde yüzünün kara çıkmayacağını umuyoruz. Rekabete biraz geç girse de rekabet iyice kızışacak gibi.


Honda 2025 Yılına Kadar Sürücüsüz Araç Çıkartacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple Canavarı, Apple Store’daki Cihazları Teker Teker Parçaladı! Göktürk-1 Uydusu Fırlatılmayı Bekliyor! Dropbox halka arz edilmek üzere finansal dosyalarını paylaştı Cezayir öğrencilerin sınavı için ülkedeki interneti kesiyor Milyonlarca malware saldırısının ardındaki dev botnet kapatıldı 200 Bin Uber Hesabı Silindi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır