Hornet uygulamasından hemcinsiyle ilişkiye girip gasp yaptı

Ana Sayfa » Mobil » Hornet uygulamasından hemcinsiyle ilişkiye girip gasp yaptı
Hornet uygulamasından hemcinsiyle ilişkiye girip gasp yaptı

Hornet adındaki eşcincel tanışma platformunda tanıştığı kişilerle ilişkiye girip daha sonrasında kişileri gasp eden kişi tutuklandı.

Sosyal medya ve özellikle günümüzün internetinde artık insanları aldatmak daha kolay olsa gerek. Son noktaya gelinen olaylarda artık çocukluktan yaşlılara kadar birçok kişi internet üzerinden tacize, dolandırıcılığa ve birçok olaya maruz kalabiliyor. Son zamanlarda gündemini koruyan Çiftlik Bank dolandırıcılığı sonrasında gencinden yaşlısına birçok kişinin internet üzerinden oyuna getirildiği gözüküyor.

Akıllı telefonlarda iOS ve Android platformlarında yer alan Hornet uygulaması üzerinden tanıştığı kişilerle önce ilişkiye girip sonrasında kişilerin eşyalarını gasp eden Murat G. tutuklandı. Ankara’da geçtiğimiz Aralık ayında birçok eşcincel tanışma platformundan tanıştığı birçok kişiyle ilişki için bir araya geldikten sonra hemcinsiyle ilişki sonrası gasp gerçekleştiren şebeke çökertilmişti. Şimdi ise tekrarı yaşandı. Cezaevi firarisi aynı platform üzerinden tanıştığı iki kişiyi aynı yollarla gasp etti.

Murat G. aynı gün içerisinde “Hornet” üzerinden tanıştığı iki kişiyi gasp etti

Ankara‘da Asayiş Şube Müdürlüğü‘ne bağlı Gasp Bürosu ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda, “Hornet” uygulaması üzerinden mağdurlarla ilişkiye girip gasp ettiği ortaya çıkarıldı. Platform üzerinden tanıştığı iki kişiyle önce cinsel birliktelik yaşayan, daha sonra gasp ederek ortadan kaybolan şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan firari, önce site üzerinden tanıştığı Ş.G.‘nin Keçiören’deki evine gitti. Ş.G. ile birlikte olduktan sonra, cep telefonu ile değerli eşyaları gasp etti. Sonrasında şüphelinin daha sonraki durağı ise aynı ilçede yer alan başka mahalle oldu. Burada da şüpheli platform üzerinden tanıştığı M.M.B. ile önce beraber oldu. Ardında da telefon ve değerli eşyalarını alarak ortadan kayboldu. Murat G., site üzerinden üçüncü eylemini gerçekleştirmek üzereyken ise Gasp Bürosu’nca kurulan özel ekiplerce yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheli mağdurlara ait telefonlarında müstehcen görüntüleri silme karşılığında para istemiş

Murat G.‘nin gerçekleştirmiş olduğu iki gasp olayının ardından aynı araçla kaçtığı ortaya çıktı. Aracın şoförü E.M.‘de gözaltına alındı. Cezaevi firarisinin daha önceden gerçekleştirdiği hırsızlık eyleminden dolayı kesinleşmiş 10 yıl 6 ay hapis cezası bulunuyordu. Şüphelinin gasp ettiği telefonları cep telefonu alım-satım işiyle uğraşan iki işletmeciye verdiği belirlendi. Ayrıca gaspçının mağdurlara ait telefonlarında müstehcen görüntüleri silme karşılığında 1.000 Tl istediği de ortaya çıktı.

Olayların sonucunda cezaevi firarisi olduğu ortaya çıkan Murat G. cezaevine gönderilirken, her iki gasp olayında ulaşımını sağlayan araç şoförü E.M serbest bırakıldı. Olay hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce internet insanlar için hem maddi hemde manevi tehlike yaratma başladı mı yoksa bu insanların ‘inanma’ konusundaki kabiliyetsizliği mi? (haber içeriği Milliyet’ten sağlanmıştır.)


Hornet uygulamasından hemcinsiyle ilişkiye girip gasp yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Galaxy S9 1.000 fps’lik video kaydı yapacak Pac-Man’ın Babası Hayatını Kaybetti GoPro Hero 5’in Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı! Haftanın Film Önerisi #6 : Whiplash LG G7 yapay zeka düğmesi ile gelebilir! LG G6’nın Yeni Görüntüleri Sızdı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır