HTC, 2018 yılında çift kameralı telefon çıkaracak

Ana Sayfa » Teknoloji » HTC, 2018 yılında çift kameralı telefon çıkaracak
HTC, 2018 yılında çift kameralı telefon çıkaracak

HTC, yeni bir karar ile önümüzdeki yıl çift kameraya sahip akıllı telefonunu piyasaya süreceğini açıkladı.

Telefon üreticisi, çift kameralı bir cihazı piyasaya çıkaran ilk telefon üreticilerinden biri olması bizler için şaşırtıcı bir haber oldu. 2015 yılına kadar çift lensli arka kameraya sahip akıllı telefonlar satışa sunan telefon üreticisi, 2018‘de geri dönüyor.

Chialin Chang, “Gelecek sene iki kameralı bir telefon çıkarmaya devam edeceğiz ancak bu özelliğin öne çıkmasını sağlamalıyız” dedi. Chang, HTC‘nin 2018 için serisinin yalnızca 5-6 akıllı telefonla sınırlı olacağına dikkat çekerken biraz garip bir duyuru yaptı. Ancak çift kamera özelliği ile ilgili başka hiçbir ayrıntı ortaya çıkmadı. Bu ani bir kararın nedeni bazı telefon üreticilerin çift kamera teknolojisine yönelmesi ve bu teknolojinin gerisinde kalınması marka için kötü bir bakış açışı ortaya çıkaracaktır.

HTC 2014’e kadar çift kameralı telefonlar üreten birkaç şirketten biriydi

Telefon üreticisi 2011’den 2014’e kadar çift kameralı telefonlar üreten birkaç şirketten biriydi. Teknoloji ilk başta asla yakalanmayan bir trend olan 3D fotoğraf efektleri için lanse edildi. Ancak “Duo Kamera“sı günümüzün portre modlarında çok popüler olan bokeh ve derinlik efektlerine öncülük ediyordu.

Markanın son çift kameralı modeli 2015’de One M9 telefonunda yer aldı. Sadece bir istisna olarak bu özelliği geçen yılki amiral gemisi olan HTC 10‘a ekledi.


HTC, 2018 yılında çift kameralı telefon çıkaracak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple Watch verileri bir cinayet davasının çözülmesini sağladı Türk bilişimci responsive tüm sitelerin telif haklarını aldı Dünyanın en pahalı askeri araçları listesi! İşte o liste! En iyi klavyeler 2018 İnstagram Arşivleme Özelliğini Test Ediyor Türkiye’nin en büyük şirketleri listesi yayınladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır