Huawei blockchain tabanlı telefon geliştiriyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Huawei blockchain tabanlı telefon geliştiriyor
Huawei blockchain tabanlı telefon geliştiriyor

Huawei blockchain tabanlı akıllı telefon geliştirdiği ortaya çıktı.

Huawei, son birkaç yıldır dünyanın en hızlı büyüyen mobil satıcılarından biri oldu. Şirketin artık blockchain teknolojisine ilgi duyanlara hitap edecek yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı söylenmekte. Yeni bir rapora göre, Huawei blockchain tabanlı uygulamaları çalıştırabilecek bir akıllı telefon geliştiriyor.

Bloomberg, Huawei‘nin Sirin Labs firmasından SIRIN OS adlı işletim sistemini lisanslamak için görüşmelerde bulunduğunu bildirdi. Blockchain uygulamalarını çalıştırmak için temel Android işletim sisteminin yanında el cihazında sunacak. Hem Huawei hem de Sirin temsilcileri, şirketlerin karşıladığını belirttiler. Raporda daha fazla yorum yapmadılar.

Huawei blockchain tabanlı akıllı telefon için Sirin Labs ile anlaşmalı olabilir

Huawei‘nin bu proje için Sirin Labs‘e yönelmesi sürpriz değil. Şirketin 2017 yılında 1000 dolarlık bir fiyat etiketi ile blok zincir tabanlı bir akıllı telefon geliştirdiği bildirildi. Sirin Labs, 25.000’den fazla birim için sipariş aldığını açıkladı.

Genelde blockchain olarak bilinen kripto para birimi işlemlerini kaydetmek için kullanılan merkezi olmayan bir defter, çeşitli uygulamalara sahip çok önemli bir teknolojidir. Huawei gerçekten böyle bir cihaz üzerinde çalışıyorsa, sadece ilk büyük akıllı telefon üreticisi olmakla kalmayıp aynı zamanda blockchain bandwagon’a da atlamak değil, aynı zamanda bu teknolojiyi kitle pazarına getirmede de önemli bir rol oynayacak.


Huawei blockchain tabanlı telefon geliştiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Far Cry 5, Steam üzerinde bazı ülkelerden kaldırıldı GameX 2017 Hakkında Detaylar Yayınlandı! Android Gboard Uygulamasına Emoji Algılama Özelliği Geldi Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi kimdir? Öldü mü, kaç yaşında ve nereli? Yeni iOS hatası birçok uygulamada erişimi devre dışı bırakıyor The Lilium Jet’e 10 Milyon Euro Yatırım

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır