Huawei blockchain tabanlı telefon geliştiriyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Huawei blockchain tabanlı telefon geliştiriyor
Huawei blockchain tabanlı telefon geliştiriyor

Huawei blockchain tabanlı akıllı telefon geliştirdiği ortaya çıktı.

Huawei, son birkaç yıldır dünyanın en hızlı büyüyen mobil satıcılarından biri oldu. Şirketin artık blockchain teknolojisine ilgi duyanlara hitap edecek yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı söylenmekte. Yeni bir rapora göre, Huawei blockchain tabanlı uygulamaları çalıştırabilecek bir akıllı telefon geliştiriyor.

Bloomberg, Huawei‘nin Sirin Labs firmasından SIRIN OS adlı işletim sistemini lisanslamak için görüşmelerde bulunduğunu bildirdi. Blockchain uygulamalarını çalıştırmak için temel Android işletim sisteminin yanında el cihazında sunacak. Hem Huawei hem de Sirin temsilcileri, şirketlerin karşıladığını belirttiler. Raporda daha fazla yorum yapmadılar.

Huawei blockchain tabanlı akıllı telefon için Sirin Labs ile anlaşmalı olabilir

Huawei‘nin bu proje için Sirin Labs‘e yönelmesi sürpriz değil. Şirketin 2017 yılında 1000 dolarlık bir fiyat etiketi ile blok zincir tabanlı bir akıllı telefon geliştirdiği bildirildi. Sirin Labs, 25.000’den fazla birim için sipariş aldığını açıkladı.

Genelde blockchain olarak bilinen kripto para birimi işlemlerini kaydetmek için kullanılan merkezi olmayan bir defter, çeşitli uygulamalara sahip çok önemli bir teknolojidir. Huawei gerçekten böyle bir cihaz üzerinde çalışıyorsa, sadece ilk büyük akıllı telefon üreticisi olmakla kalmayıp aynı zamanda blockchain bandwagon’a da atlamak değil, aynı zamanda bu teknolojiyi kitle pazarına getirmede de önemli bir rol oynayacak.

İlginizi Çekebilir :  LG G7 yapay zeka düğmesi ile gelebilir!

Huawei blockchain tabanlı telefon geliştiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bill Gates Arizona’da akıllı şehir inşa ediyor Haftanın En iyi 5 Uygulaması #1 Toyota’nın Destek Robotu İlk Ev Testini Tamamladı Milyonlarca malware saldırısının ardındaki dev botnet kapatıldı En iyi oyuncu kulaklıkları 2018 Ücretsiz SSL Sertifikasına Sahip Olun

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır