İkea, İngiltere’de Güneş Pilleri Satmaya Başladı!

Ana Sayfa » Gündem » İkea, İngiltere’de Güneş Pilleri Satmaya Başladı!
İkea, İngiltere’de Güneş Pilleri Satmaya Başladı!

Ikea geçtiğimiz birkaç gün önce İngiltere’de güneş pilleri sattığını duyurdu.

İsveç kökenli uluslararası bir mobilya mağazası, güneş enerjisi depolama pazarına giriyor. Salı günü, solar şirket Solarcentury ile ortaklık kurarak İngiltere‘de ev sahiplerinin elektrikten tasarruf etmesine yardımcı olacak. Şirket güneş pilleri satmaya başladıklarını açıkladı. Bu gösterge enerji depolama sisteminin daha erişilebilir hale geldiğini gösteriyor.

İkea güneş pilleri satışına başladı

Ikea Solar Battery Storage, güneş panelleri önceden kurulmuş ve pil eklemek isteyen ev sahipleri için 3.000 pound (3.967.41 dolar) ya da 5.000 pound (6.612.43 dolar) fiyatlarıyla başlıyor. Ikea’dan satın alınan güneş panelleri ve batarya depolama birimleri 6.925 pound (9.159.52 dolar) fiyatlarıyla başlayarak, toplamda ev sahiplerinin yaklaşık 12 yılda tasarruf sağlayabileceklerini iddia ediyor.

Hege Saebjornsen yaptığı açıklamada, “Enerji faturalarının bu yıl% 15 arttığına göre, müşterilerin elektrik faturalarını kontrol altına alıp tasarruflarını güneş enerjisi ve güneş enerjisi depolama alanına geçerek en üst düzeye çıkarmaları için daha iyi zaman olmadı” dedi.

Uluslararası mobilya satıcısı güneş pilleri satışına başlayarak ilgileri kendisine topladı. İngiltere’da artan faturalar nedeniylede birçok kişinin güneş pilleri kullanımına geçiş sağlayabilir. Fakat şuan sadece Ingiltere’de satılmakta.

İlginizi Çekebilir :  İngiliz Parlamentosu Siber Saldırıya Uğradı

İkea, İngiltere’de Güneş Pilleri Satmaya Başladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye’nin İlk Bilimkurgu Temalı Web Dizisi :Kutu Bilişim Sektörünün Kalbi Manisa’da Atacak Philips, Li-Fi teknolojisini test etmeye başladı Openload, Mahkeme Kararıyla Türkiye’de Engellendi! Yeniden Tasarlanan Skype App Geliştiriliyor IEEE Kocaeli Üniversitesi F5 Days başlıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır