İncir.com Kapandı!

Ana Sayfa » Gündem » İncir.com Kapandı!
İncir.com Kapandı!

2012 hizmete açılan İncir.com, 57 milyon dolar değeriyle bugün itibari ile projesini durdurma kararı aldı.

İncir.com dan kısaca söz etmiş olursak, ister kendi alan adınızı oluşturarak ister incir.com‘un alt alanında bir alan seçerek, sistemde bulunan 70 binden fazla ürünü seçerek  tedarik, operasyon, müşteri hizmetleri, ödeme altyapısı gibi sorunlarla uğraşmadan her satıştan %50 kar sağlayan bir sistemdi.

İncir.com‘un sitesinde açıklanan bildiriye göre yabancı yatırımcılardan ilgi duyamayan firma, yüzlerini yerli yatırımcılara çevirerek, Türkiye’nin önemli finans kuruluşlarından birisiyle finansal sorunları çözebilmek için anlaştıklarını ve imza için 18 Temmuz‘u belirlediklerini ve 15 Temmuz‘dan sonraki tarihte firmadan gelen açıklamada sadece devam edemeyeceğini ve anlaşmanın iptal olduğunu açıkladı.

incircom

Ardından işlerinin yarı yarıya azaldığını dile getiren firma, buna rağmen vazgeçmediklerini bunun içinde Türkiye’nin büyük internet firmaları ile iş birliktelikleri ve ortaklıklar hatta satış anlaşmaları yapmaya çalıştıklarını ama sonuç alamadıklarını belirtti.

Tüm yapılan çalışmalar sonucunda finansal sorunlarını çözemeyen firma daha fazla mağduriyet yaşatmamak amaçlı 9 Eylül 2016 tarihinde incir.com projesini durdurma kararı alındı. Sisteme ve sistemin işleyişine bakarsak çok başarılı bir proje olmasına rağmen biz bile nasıl destek alamadığına şaşırmış durumdayız. Sistemin işleyişine de detaylı değinmedi isek de şuradaki bağlantıdan sistemin nasıl yürüdüğüne bakarsak ne kadar başarılı bir proje olduğunu görebiliriz. Ne kadar konuşsak da bir yararı dokunmayacağını diyerek kuruluşun CEO‘su olan Yusuf Yıldırım‘a bundan sonraki projeleri için başarılar dileriz.


İncir.com Kapandı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Mobil Uygulaması Mavi Tonundan Uzaklaşıyor Asgardia Uzay Ülkesi İçin Başvurular Başladı Yahoo Sahte Çerez Saldırıları İle İlgili Bilgi Verdi Bağlandığı Wi-Fi yüzünden 100 bin euroluk Bitcoin’ini kaptırdı Turkcell’in Yaani adındaki arama motoru Google tabanlı çıktı Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim (Geri alma) – 2019

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır