Drone teknolojisi arama kurtarma ekipleri için kullanılacak

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Drone teknolojisi arama kurtarma ekipleri için kullanılacak
Drone teknolojisi arama kurtarma ekipleri için kullanılacak

İngiltere‘de kurtarma ekipleri, arama kurtarma çalışmalarında yardımcı olarak drone teknolojini kullanacak.

Dronlar acil servislerin önemli bir parçası haline geliyor. Polis, onları kayıp kişileri bulmak için kullanırken, yangın departmanları onları tehlikeli sitelerin araştırılması için bir araç olarak test ediyor. Bununla birlikte şimdiye kadar sahil güvenlik görevlisi tarafından kullanılanları görmedik veya duymadık. Norfolk’taki bir cankurtaran hizmeti olarak bugünkü tüm değişiklikler, onları açık suda kullanmaya başladı. BBC’nin haberine göre, tekne içindeki monitörlere canlı görüntü çeken kameralarla donatılmışlardır. Mürettebat dalgaların üstünde göremezlerse dalgalı koşullarda yararlı olduklarını kanıtlayabilirler.

Drone teknolojisi bir can kurtaran için kullanımı çok zor

Can simidi ekibine yardım eden bir drone uzmanı olan Peter King, BBC’ye verdiği demeçte. “Şişme teknenin üstünde, bir dalganın tepesinde durana kadar beklemek zorundasınız ve bir çukurda olabilirler, 20 metre uzakta olabilirler ve yine de onları bulamazsın.” Hain havalarda bazı can kurtarma görevlileri arama kurtarma için helikopter kullanabilirler. Drone lar tabii ki daha ucuz bir alternatiftir, ancak büyüklükleri onları güçlü rüzgarlara duyarlı kılar.

Bu teknoloji artık hayatımızın her noktasında bizlere yardım etmek için yer almaya başladı. Yakın gelecekte bu teknolojiyi yaşam alanlarımızın her yerinde bizi 7/24 gözetler hale gelebilecek. Belki birçok mesleğin son verilmesine neden olacak.


Drone teknolojisi arama kurtarma ekipleri için kullanılacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mozilla Firefox Şifrelenmiş Dosya Paylaşma Hizmeti Sunuyor Huawei yasağı yakın zamanda sona erebilir! Facebook, prim paylaşımı yapan sayfaları cezalandıracak Opera Kullanıcılarına Üzücü Bir Haber Verdi Tesla, geçici olarak Model 3 üretimini durdurdu Türkiye’de YouTube Erişimi Sınırlandırıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır