v Instagram'a arkadaşlarınızla birlikte canlı yayın özelliği geldi - Webtakibi

Instagram’a arkadaşlarınızla birlikte canlı yayın özelliği geldi

Ana Sayfa » Gündem » Instagram’a arkadaşlarınızla birlikte canlı yayın özelliği geldi
Instagram’a arkadaşlarınızla birlikte canlı yayın özelliği geldi

Instagram, ilk olarak Ağustos’ta test etmeye başladığı ‘canlı yayına bir arkadaş davet etme’ özelliğinin kullanıma hazır olduğunu duyurdu.

İnsanlara önemli anlarını paylaşmaları için daha fazla olanak sağlamayı amaçlayan Instagram, canlı yayın özelliğine bir güncelleme daha getirdi. Bu yeni özellik ile insanlar, bir arkadaşlarını davet ederek ortak canlı yayın yapabilecek, hatta geçtiğimiz ay sunulan yüz filtreleriyle eş zamanlı olarak oynayabilecekler.

Instagram  canlı yayınlara arkadaşlarınızı davet edebileceksiniz

Instagram canlı yayına birini davet edebilmek için o kişinin canlı yayını hali hazırda izliyor olması gerekiyor. İzleyiciler arasından seçilen kişi daveti kabul ettiğinde ekran ikiye bölünüyor ve ortak yayın başlıyor.

Aslında özellik daha öncelerinde popüler olma yolunda ilerleyen YouNow adındaki canlı yayın sistemini aklımıza getirdi. Birçok internet fenomenin geçtiğimiz yılda aktif olarak canlı yayın yaptığı ve ek gelirler elde ettiği platform içerisinde de canlı yayına davet özelliği vardı. YouNow, canlı yayın platformu olarak birçok özellik sunarken beraberinde kazandırıyor. Ancak İnstagram bahsettiğimiz sistemdeki gibi kullanıcıları belli ücret karışılığında imkanlar sunmak yerine kullanıcı yanlısı olup dahada geliştirme ve özellik sunma eğiliminde.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Instagram’a arkadaşlarınızla birlikte canlı yayın özelliği geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google’dan Yılbaşına Özel Doodle Panasonic’in Yeni Sensörü Otomobillerde Gece Görüşünü İyileştirecek Paul Doany kimdir? Nereli ve kaç yaşında? 8 GB RAM’a Sahip Le S2 Huawei birkaç yıl içerisinde küresel teknoloji devi olacak! BTK’dan GitHub’a Erişim Engeli!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır