Instagram çöktü mü? Instagram neden çalışmıyor? (13 Temmuz 2018)

Ana Sayfa » Gündem » Instagram çöktü mü? Instagram neden çalışmıyor? (13 Temmuz 2018)
Instagram çöktü mü? Instagram neden çalışmıyor? (13 Temmuz 2018)

Instagram bugün akşam surlarına yakın saat 21 civarlarında çöktü.

Medya paylaşım ağı bugün akşam surlarında nedeni belli olmayan bir şekilde çöktü. Daha önceki çöküşlerin neden kaynaklandığına dair açıklamada da bulunmamıştı. Bu tür çökmelerin neden yaşandığına dair herhangi bir açıklama yapılmaması sürekli üzerlerine dikkatleri çekmesine neden oluyor.

Instagram neden çöktü?

Sosyal ağın neden çöktüğü bilinmese de web adresine girildiğinde “5xx Server Error” hatası alınmakta. Aynı şekilde mobil uygulamasına bu sorundan dolayı girilemediği belli oluyor. Nedeni tam olarak bilinmese de daha önceden WhatsApp uygulamasındaki sorunla birebir denebilir. An olarak Facebook olmak üzere birçok platforma sahip olan şirket büyük bir kullanıcı kitlesi barındırıyor. Bu kitleyi barındırmada problem yaşıyor olabilirler. Ancak sürekli aynı sorunların sürekli yaşanmasının arkasında yatan asıl nedeninin ne olduğu henüz bilinmiyor. Bu konuda da yetkililer açıklama yapmaktan çekiniyor olsa gerek.

Bundan çıkartılacak sonuç ise her platformun barındırma sistemleri farklı olmakta birlikte Facebook‘a daha çok önem verildiği açıkça gözlemlenebilir. Şuana kadar olan çöküşlerin neredeyse hepsini Instagram ve WhatsApp oluşturmakta. Şirketin sosyal ağları içerisinde en çok Facebook‘a önem verdiği bu çöküşler içerisinde yok sayılacak kadar az yaşanmasından belli oluyor. Ancak bu çöküşlerin sonrasında neden bir açıklama yapmadığı ve  arkasında bir hack saldırısının olabilme durumu konuşuluyor.

Instagram çökme nedeniyle kamuoyu açıklaması yapılacak mı?

Şirket şuana kadar bu tür çöküşler için cevap niteliğinde bir açıklamada bulunmadı. Bu çöküşle ilgili açıklamada bulunacağı biraz zor bir durum. Ancak açıklamada bulunsa da erişim sorunuyla ilgili verileri sunacağı, çöküş nedeninin arkaplana atılacağına benziyor.


Instagram çöktü mü? Instagram neden çalışmıyor? (13 Temmuz 2018) - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyanın en büyük amfibi uçağı ilk uçuşunu tamamladı Supercell’in Forumu Siber Saldırıya Uğradı SADES ileri seviye oyuncu kulaklıkları artık Türkiye’de! Panasonic Hareketli ve Akıllı Buzdolabını Tanıttı Google Al mevcuttan daha iyisi olacak yapay zekayı kuruyor E-Okul Notları Öğrencilerin Görünümüne Kapatıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır