Instagram dondurma (kapatma) işlemi nasıl yapılır? 2019

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Instagram dondurma (kapatma) işlemi nasıl yapılır? 2019
Instagram dondurma (kapatma) işlemi nasıl yapılır? 2019

Instagram hesabınızı dondurmak istiyorsanız yapmanız gereken birkaç basit adım bulunmakta. Gün geçtikçe büyüyen sosyal medya platformu Instagram, günlük hayatımızın bir parçası haline gelmeyi başardı. İnsanların günlük vaktinin büyük bir kısmını sosyal medyada geçirmesi, sosyal hayattan kopmaya sebebiyet verebiliyor.

Bu konumuzda Instagram hesap dondurma işlemini hem bilgisayardan hem de telefondan nasıl kolay bir şekilde yapabileceğinizi anlatacağız. Hesabınızı dondurma işlemini bilgisayarınızda bulunan tarayıcıdan veya telefonunuzda ki tarayıcıdan birkaç basit adımla birlikte tamamlayabilirsiniz.

Instagram hesap dondurma

Birçok Instagram kullanıcısı bazı sebeplerden ötürü hesaplarını kapatmak veya dondurmak zorunda kalıyor. Bu konudan yola çıkarsak Instagram dondurma nedenleri için birçok sebep yazılabilir. Genellikle bir paylaşım sonrası sosyal medyada tepki toplayan tanınmış kişiler hesabını kapatmak yerine bu yola başvurmaktadır. Veya daha derine inersek bir sınava çalışan öğrenci, dikkatinin dağılmaması için Instagram dondurma işlemini gerçekleştirebilir. Daha açıklayıcı bir şekilde; herhangi bir sebepten ötürü kişi sosyal medyadan bir süreliğine uzak kalmak isteyebilir. Bunun için Instagram hesabı kapatma işlemi yerine Instagram hesabını dondurma işlemi uygulaması daha mantıklı olacaktır.

Eğer Instagram dondurma işlemi için karar verdiyseniz aşağıdaki basit bir işlemle hesabınızı dondurabilirsiniz. Instagram hesabı kapatma gibi aynı şekilde kolay bir şekilde Instagram hesabı dondurma işlemini yapabilirsiniz.

Instagram dondurma (kapatma) işlemi nasıl yapılır?

Eğer Instagram hesabınızdan uzaklaşmaya karar verdiyseniz hesabınızı silmenize gerek yok. Instagram hesabınızı dondurarak da uzaklaşabilir ve istediğiniz zaman tekrardan giriş yaparak Instagram‘ın keyfini çıkartabilirsiniz.

  1. İlk olarak bir tarayıcıdan hesabımıza giriş yapıyoruz.
  2. Ardından buraya tıklayarak Instagram‘ın hesap dondurma sayfasına ulaşıyoruz.
  3. Daha sonrasında hesap dondurma sayfasındaki ilk işlemi olarak hesabı neden kapattığımıza dair geçerli sebep seçiyoruz.Instagram hesabını geçici olarak kapatma
  4. En son olarak şifremizi girerek “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklıyoruz.

Unutmayınız ki geçici olarak kapattığınız Instagram hesabınıza tekrardan erişim sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek işlem hesabınıza tekrar giriş yapmanız yeterli.

Instagram silinen hesap nasıl geri getirilir?

Instagram hesabını yanlışlıkla silen, sildikten sonra geri getirmek isteyen kullanıcıların yapması gerekenleri aşağıda ki bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz:

İlginizi Çekebilir :  Instagram silinen hesap nasıl geri alınır?


Instagram dondurma (kapatma) işlemi nasıl yapılır? 2019 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook’a Dünya Genelinde Erişim Sorunu Yaşanıyor Yansıtıldığı Ortamı Dokunmatik Yapan Sony Xperia Projector Chevrolet sahipleri aracından çıkmadan yakıt alabilecekler Instagram, Uygunsuz Yorumları ve İstenmeyen Paylaşımları Gizliyor Mehmet Aydın’a ait olduğu söylenen cinsel video ortaya çıktı Instagram silinen mesajları geri alma 2018 – Veri kurtarma

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır