Instagram mavi tik nasıl alınır? Hesap doğrulama (Onaylatma) 2019

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Instagram mavi tik nasıl alınır? Hesap doğrulama (Onaylatma) 2019
Instagram mavi tik nasıl alınır? Hesap doğrulama (Onaylatma) 2019

Instagram hesap onaylatma son zamanlarda internette en çok aratılan kelimeler arasına girmeyi başardı. Bir diğer adıyla Instagram mavi tik alma artık herkese açık. Instagram hesap doğrulama işlemini yapmak sadece birkaç aşamadan oluşuyor. Instagram mavi tik alma 2019 sorusunun cevabını konumuzda bulabilirsiniz.

Eskiden ajanslar üzerinden yapılan mavi tik alma işlemi artık kolay bir şekilde ücretsiz olarak yapılabiliyor. Bir zamanlar ajansların fahiş fiyatlar karşılığında doğrulama hizmeti verdikleri herkes tarafından biliniyor.

Instagram Mavi Tik Nedir?

Instagram’da onaylı hesap çoğu kişi tarafından gereksiz bir işlem gibi gözükse de; eğer bir firmaysanız yada popüler bir kişi iseniz sizi sahte hesaplardan ayırt etmek için mavi tik gerekiyor. Instagram üzerinden para kazanmak isteyen kişilerin de sahte hesaplarla mücadele etmesi için mavi tik alması gerekiyor.

Instagram Hesabınızın Onaylanması İçin Gerekenler

Instagram’da çoğu kişinin profiline mavi tik ibaresi almak istediğini hepimiz biliyoruz. Yalnız sanılanın aksine bu işlem o kadar da kolay değildir. Instagram birçok kullanıcının doğrulama talebini ret ile karşılıyor. Eğer sizde mavi tik almak istiyorsanız bu yönergeleri kontrol etmenizde fayda var:

 • Facebook hesabınızı Instagram’a bağlayın.
 • Twitter hesabınızı Instagram’a bağlayın.
 • Hesabınızda kimlik doğrulaması yapın.
 • Bunların yanı sıra Instagram hesabınızda aktif bir takipçi listenizin bulunması gerekmektedir. Bu konuda kriter olarak yüksek takipçi sayısı gösterilemez fakat aktif bir takipçi listesinin göz önüne alındığı söylenebilir.
 • Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise takipçilerinizin tamamen organik olmasıdır. Instagram’ın sahte takipçilere karşı son zamanlarda savaş açtığı ise kaçınılmayan bir gerçektir.
 • Hesabınızın aktif olması ise diğer kriterler arasında yer alıyor. Paylaşım sıklığınız, aktifliğiniz göz önüne alınan etkenler arasında yer alıyor.
 • Ülke genelinde tanınan biri olmanız ulusal haber sitelerinde haberlerinizin yer almasıyla bağdaştırılabilir. Haberlerinizin ulusalda yer alması sizi diğer kullanıcılardan ayırmak için yeterli bir sebep olabilir.
 • Not: Sahte takipçi alan hesapların onaylanması kesinlikle söz konusu değildir. Onay almak istiyorsanız tamamen aktif takipçiler edinmeye çalışın. Aksi taktirde hiçbir zaman doğrulama işleminde başarılı olamazsınız.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

 • Instagram’ı açın,
 • Sağ üst kısımda bulunan ‘ayarlar’ sekmesine tıklayın,
 • Ayarlar sekmesinde bulunan ‘Doğrulama iste’ ya da ‘Request verification’ butonuna tıklayın,
 • Ardından gelen ekranda ki kutucukları doldurarak sizi temsil eden kimliğinizin önlü arkalı fotoğrafını çekip Instagram’a yükleyin,
 • Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra hesabınızın doğrulanması için gönder butonuna basmanız yeterli olacaktır.
 • Hesabınızın doğrulanma talebinin değerlendirilmesi 15-45 gün aralığında değişmektedir.

Hesabınızın doğrulanması konusunda yardım istiyorsanız yorumlar bölümüne bakabilir, uzman kişilerden cevap alabilirsiniz.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Instagram mavi tik nasıl alınır? Hesap doğrulama (Onaylatma) 2019 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple iOS 11 Güncellemesiyle Gelecek En Önemli 11 Özellik E Okul Not Bilgilerini Görme Yöntemi Ortaya Çıktı Forum İstanbul 2017 İçin Sayılı Günler Kaldı Snapchat’ın özel iPhone X lensleri artık mevcut YouTube, Videoyu Ekran Boyutuna Göre Dinamik Olarak Uyarlayacak Facebook, Yiyecek Siparişi Seçeneğini Test Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır