Instagram sahte hesaplara savaş açtı

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Instagram sahte hesaplara savaş açtı
Instagram sahte hesaplara savaş açtı

Instagram, dönem dönem yaptığı kullanıcı temizlikleri ile akla gelen bir platform. Bu kez sahte profilleri yapay zeka teknolojisi ile tespit edip hesapları tek tek kapattı.

Son günlerde gündeme gelen Instagram takipçi düşme sorununun sebebi belli oldu. Bazı kullanıcıların yaşadıkları ani düşüşün ardından Instagram’ın bahar temizliği adıyla nitelendirilen bir sahte takipçi temizliği yaptığı kısa süre içerisinde ortaya çıktı.

Yapay zeka ile temizliğe başlayan Instagram, sahte hesaplarla birlikte bu sefer gerçek profilleri de askıya aldı. Büyük hesapların ani düşüşler yaşaması olayın gündeme gelmesine sebebiyet verdi. Bazı hesaplarda yarım milyona yakın takipçinin silinmesi olayın ciddiyetini gözler önüne serdi.

Olayın hemen ardından açıklama yapan Instagram yetkilileri, “Sorunun farkındayız ve çözümü için uğraşıyoruz” şeklinde açıklama yaptılar.

Yapay zeka aracılığıyla yapılan temizlikte kapatılan hesapların neye göre kapatıldığı sorusu ortaya atıldı ve ortaya şöyle bir kanı sunuldu; Hesaplarında ki popülariteyi arttırmak isteyen kullanıcıların üçüncü taraf uygulamaları kullanmaları Instagram tarafından tehdit olarak algılanıyor. Ayrıca üçüncü taraf uygulamaların hesapları riske attığını, erişimin kesilmesini ve şifrenin değiştirilmesi gerektiği üzerinde duruluyor.

Instagram potansiyel sahte hesaplara otomatik bir mesaj göndererek hesaplarını güvenceye almalarını talep etti.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Instagram sahte hesaplara savaş açtı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ücretsiz Steam Key’i: Sarab Duji Tower Tansu Yeğen kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Turkcell Goller Cepte Her Gol 100 MB bedava internet kampanyası Dubai, uçan taksi servisini test etmeye başladı Bill Gates Alzheimer’a karşı 100 milyon dolar yatırım yapacak YAZGİG’18 28 Nisan’da meraklılarını bekliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır