Instagram toplu takip bırakma (Unfollow) nasıl yapılır? Android – iOS

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Instagram toplu takip bırakma (Unfollow) nasıl yapılır? Android – iOS
Instagram toplu takip bırakma (Unfollow) nasıl yapılır? Android – iOS

Bir kesim kullanıcının aradığı Instagram toplu takip bırakma işleminin nasıl yapıldığı bu içerikte açıklıyoruz.

Medya paylaşım platformu bizlere ne kadar özellik sunsa da bazı konularda kendimiz aşırıya kaçırıyoruz. Bir kullanıcıyı takip etme konusunda bilinçlenmemiz gerekiyor. Bunun için sıkı sıkı sıkıya takip etmeyeceğimiz, amaç olmadığı sürece bir ünlünün hesabını takip etmemeliyiz. Platform üzerinde birçok ünlünün hesabını görebilir ve takip edebiliriz. Ancak bu işlem bizlere daha sonralarında ana sayfa akışında sinir bozucu bir durum oluşturmasına sebep olabilir. Ünlülerden yeterince paylaşım görüp eğlenceden uzak bir platform üzerinde takılmamıza neden olur. Takip ettiğimiz özel içerikli bir hesap daha sonraki dönemlerde paylaşım yapmayı durdurabilir veya satış yoluyla başka bir konsepte dönebilir, bu nedenle bu hesaplarda profilimizde görüntü bakımından kalabalık yapabilir. En önemlisi ise takipte bulunduğunuz halde geri takip yapmayan en yakın arkadaşlarınız, akrabalarınız ve tanıdıklarınız fazlasıyla birikebilir ve profildeki estetik görüntüyü bozmaya fazlasıyla yeterli olacaktır.

Instagram toplu takip bırakma (Unfollow) nasıl yapılır?

Aşağıdaki uygulama bizlere iki fonksiyonlu olarak bir avantaj sunuyor. Dilersek tüm takip edilenleri seçebilir veya çıkmak istediklerimizi pratik bir şekilde seçerek çıkabiliriz. Ancak unutmamamız gereken Instagram toplu takip bırakma özelliğinde kendimizi bir konuda kısıtlamalıyız; Instagram  belli bir süre aralığında limit uygulamakta. Ancak çılgınlar gibi takip etme işlemi yapmadıysanız saat başına 200 kişiyi takipten çıkabilirsiniz.

  1. İlk olarak “InstaClean for Instagram” uygulamasını indirin ve ardından giriş yapınız. Instagram toplu takip bırakma InstaClean for Instagram
  2. Options > Select All > Unfollow yoluyla takipten çıkma işlemini uygulayabilirsiniz. (Eğer azami 1 saat için 200 den fazla bir sayıya ulaşırsanız Instagram tarafından takip bırakma engeli yiyebilirsiniz.)

Normal yollarla takip etmiş bir kullanıcı bu işlemi rahat bir şekilde tamamlayabilecek. Ancak bu uygulamayı daha öncesinde Instagram abone kasma gibi sistemlere giriş yapmış ve bir süre sonra takip edilen sayısının arttığını gözlemleyen kullanıcıların kullanma sıklığı daha yüksek. Tavsiyem şifrelerini değiştirmeleri ve izin verilen uygulamalarda meşru yollarla takipçi elde ettiği sistemin iznini kaldırmaları olacak.

 


Instagram toplu takip bırakma (Unfollow) nasıl yapılır? Android – iOS - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Netflix’in 125 milyon aboneye ulaştığı ortaya çıktı IOTA nedir? IOTA dijital para birimi nasıl satın alınır? BlackBerry KeyOne Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Özellik Çin’in kanatlı uzay gemisi 2020’ye kadar fırlatılacak Türk Telekom 15 Temmuz’da AKN’yi Kaldıracak Facebook, 2016 Yılına Ait Trendleri Paylaştı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır