Intel, 1,218 drone uçurarak tekrardan Guinness rekoru kırdı

Ana Sayfa » Gündem » Intel, 1,218 drone uçurarak tekrardan Guinness rekoru kırdı
Intel, 1,218 drone uçurarak tekrardan Guinness rekoru kırdı

Intel üç yılda üçüncü defa “en çok sayıda uçak drone” rekorunu kırdı.

Dün Güney Kore’de düzenlenen 2018 Kış Olimpiyatlarının açılış töreni izlendiyseniz, şirketin yaptığı çeşitli noktalardaki gökyüzünü aydınlatan ışıkları dikkatli incelerseniz, noktaların birer drone olduklarını görebileceksiniz. PyeongChang‘daki 2018 Kış Olimpiyatları, gösterinin yıldızı olarak görev yapan 1200’den fazla Intel Shooting Star drone’ları ciddi etkileyici bir biçimde açılış yaptı.

Intel 1,218 drone uçurarak Guinness rekoru tekrardan kırdı

1.218 uçağı, aynı anda uçan en uçan uçaklar için yeni bir Guinness dünya rekoru belirledi. Şirket, uçağın ileri uçağı teknolojisinin görünüşe gireceğini ve “Olimpiyat Oyunlarını 2024 yılına kadar zenginleştireceğini” belirtti. Şirketin drone performansı, bir Kış Olimpiyatları’nın bir drone ışık şovu gördüğü ve ilk kez “en insansız hava aracı hava eş zamanlı olarak havada” olarak tanınmasını kazandı. Dünya rekoru aslında olay için önceden kaydedildi. Üç yıl boyunca ardı ardına rekor, kendisini katlayarak kırıldı. Daha önce aynı anda uçan drone rekoru için 2016 yılında Almanya‘da 500 drone ile kırıldı. Ancak bu olimpik oyunlarda Şirket, yalnızca açılış töreninde değil, gece zafer töreni performanslarında da görülebilecek özel animasyonlar tasarladı. Ve üretti.

Intel Drone Group Genel Müdürü Anil Nanduri, “Olimpiyat Oyunları’nda Intel drone’larının çeşitli roller oynamaktan onur duyuyoruz.” dedi. “Olaylarda yarışan sporcuların aksine, dünyadaki insanlara ilham veren drone teknolojilerini yenilemek ve geliştirmek için baskı yapmaya devam ediyoruz.” sözleriyle konuşmasına devam etti.


Intel, 1,218 drone uçurarak tekrardan Guinness rekoru kırdı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ayla Los Angeles’ta İzleyici En İyi Film Ödülünü kazandı E-Okul çöktü mü? E-Okul sistemine giriş yapma nasıl yapılır? Facebook 2017 “EN”lerini paylaştı CopyCat Malware Virüsü Milyonlarca Android Cihazına Bulaştı Steam Key nedir? Steam Key nasıl kullanılır? Instagram toplu takip etme nasıl yapılır? (Follow)

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır