İntel 8. Nesil İşlemcileri Geliyor

Ana Sayfa » Teknoloji » İntel 8. Nesil İşlemcileri Geliyor
İntel 8. Nesil İşlemcileri Geliyor

Intel, 2017 yılının ikinci yarısında 8. nesil Core işlemcilerinin bir kez daha 14’üncü nano metrelik bir süreç üzerine kurulacağını açıkladı.

Bunun ile birlikte 4. kez aynı mimariyi kullanacak. Şimdi gördüğümüz 7. nesil Core tasarımlarında olduğu gibi% 15’lik bir performans geliştirmeyi düşünüyor şirket. Anand Tech, yaklaşmakta olan yenilemenin, geçen yılın başında ilk 7. nesil işlemcilerde gördüğünüz gibi, çok ince ve hafif dizüstü bilgisayarlarda gördüğünüz düşük voltajlı U ve Y serisi cipslere daha fazla odaklanabileceğini belirtti. Bununla birlikte, henüz teyit edilmedi.

Intel‘in gecikmeli 10 nm işlemcileri nihayet gelirken, yeni teknolojiye toptan bir geçiş görmeyeceğiz. Intel gelecekteki süreç kullanımlarının hedeflediği segmente bağlı olarak “akışkan” olacağını ve veri merkezlerinin bu güncellemeler de ilk olarak yer alacağı söyleniyor. Qualcomm gibi mobil devler bu yıl 10 nm işlemcileri piyasaya sürecekleri ile ilgili haberler var. Mobil tabletler büyük bir olasılıkla çoğu dizüstü bilgisayarın performansını yakında geçemeyecek olsa da, bu durum boşlukları yeterince daraltarak, geleneksel Intel tabanlı bir PC’yi doğru koşullarda satın almayı düşünmeye cazip gelebilir.

İlginizi Çekebilir :  Intel Yeni 8.Nesil İşlemcileri Duyurdu

İntel 8. Nesil İşlemcileri Geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

KOSGEB desteklenen sektörler – Güncel liste 2018 BMW’den 2 Adet Yeni i8 Versiyon Araba Twitter’ın Yeni Görünümüne Alışamayanlara Müjde Mafia III’e İlk Hikaye Genişletmesi Mart’ın Sonunda Geliyor Nike, Sneaker Tabanlardan Oluşan iPhone Kılıfı Üretecek Kaspersky Lab siber güvenlik yarışması düzenliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır